Веломаршрут Хмільник - Журавне - Слобідка - Гущинці - Мізяків - Стрижавка - Вінниця (64 км)

10443 Переглядів

Опис

Маршрут прокладений у долині Південного Бугу (вниз по його течії) і проходить по пересіченій місцевості (асфальтовані дороги).

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Веломаршрут Хмільник - Журавне - Слобідка - Гущинці - Мізяків - Стрижавка - Вінниця (64 км)-1635279827Хмільник. Курорт із родоновими мінераль­ними джерелами; костьол Усікновення глави Святого Іоанна Предтечі; палац графа Ксидо - з колонами і двома циліндрічними баштами; восьмигранна на березі Південного Бугу.

Стрижавка. На північ від Вінниці, на березі Південного Бугу - за декілька кілометрів

від окружної дороги, - біля шосе встановлений монумент радянським військо­вополоненим і полоненим інших країн, що були розстріляні фашистами після завершення будівництва ставки Гітлера «Вервольф». У лісі - розкидані вибухами величезні залізобетонні блоки від підземних бункерів і чаша невеликого басейну. За припущеннями вчених-краєзнавців, цей командний пункт трохи недобудували перед війною радянські інженерні частини. Далі на північ від Стрижавки-мальовничі ліси Буго-Деснянського заповідника.

Вінниця. Музей-садиба М. Пирогова - з парком, будинком, аптекою і пам'ятником видатному хірургу. Приблизно за 4 км від садиби (у с.Пирогово) у підвалі церкви знаходиться склеп-усипальня, де в труні зі скляною кришкою покоїться забальзамоване тіло М.Пирогова. 

На високому правому березі Південного Бугу - кам'яний обеліск на честь козачого отамана І. Богуна, який у 1651р. зі своїм військом розбив поляків; костьоли монастиря капуцинів і Пре­святої Діви Марії Ангельської; Свято-Преображенський кафедральний собор (раніше - костьол домініканського монастиря) і дерев'яна Свято-Миколаївська церква; міські фортифікаційні спо­руди - мури; краєзнавчий і художній музеї.

Веломаршрут Хмільник - Журавне - Слобідка - Гущинці - Мізяків - Стрижавка - Вінниця (64 км) Карта

Коментарі

  • Андрій 08.11.2011

    Непоганий маршрут, їздив подібним, правда, ніде не зупинятися, щоб подивитися визначні місця, але тепер бачу, що варто