Веломаршрут Дубно - Тараканів - Дубно - Збитин - Будераж - Буща - Межиріч - Острог- Оженин

12642 Переглядів

Опис

Дубно - Тараканів - Дубно - Збитин - Будераж - Буща - Межиріч - Острог- Оженин (залізнична станцій Острог) (78 км)

Маршрут проходить переважно по пересіченій місцевості - вниз долиною р.Збитенька. На ділянці Буща - Новомалин зустрічається ґрунтова дорога (11 км).

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Веломаршрут Дубно - Тараканів - Дубно - Збитин - Будераж - Буща - Межиріч - Острог- Оженин-1635033769Дубно. Державний історико-культурний заповідник «Дубно». Серед численних визначних пам'яток заповідника - Дубненський замок-фортеця, де відбувалися події, описані М. Гоголем у повісті «Тарас Бульба». На території замка - княжі палаци, Луцькі ворота та ін. (такої унікальної спо­руди більше ніде немає на території України); Преображенський монастир, де в 1539-1566 pp. ієромонах Арсеній створив відоме рукописне Дубненське Четвероєвангеліє; Спаська церква, дерев'яна Георгіївська (Юріївська) церква з дзвіницею, Ільїнський собор; костьол монастиря бернардинців, який у XVIII ст. став православним Свято-Миколаївським собором, костьол Яна Непомука; синагога. До складу історико- культурного заповідника входять також садибний будинок Домбровського - керівника в маєтку графині Шувалової - і форт, який розташований за декілька кілометрів на пів­день від міста - у с.Тараканів. Веломаршрут Дубно - Тараканів - Дубно - Збитин - Будераж - Буща - Межиріч - Острог- Оженин-1635033769

Межиріч. Троїцький монастир-фортеця, що обнесений стінами з чотирма шестигранними оборонними баштами і в'їзною дзвіницею. На території монастиря - православна Троїцька церква, перебудована з костьолу, келії з круг­лими кутовими баштами та ін. Острог. Залишки замка князів Острозьких: Сторожова вежа (всередині розташований краєзнавчий музей), Нова (Кругла) башта, Татарська башта і Луцька, у якій розмістився Музей історії книги і книгодрукування. Тут у 1570-ті pp. коштом князя Костянтина Ост­розького була заснована друкарня, у якій Іван Федоров, окрім інших книг, вперше в Україні віддрукував «Апостол», «Буквар» і «Острозьку Біблію» - перше повне видання Біблії, пере­кладене на церковнослов'янську мову в її східнослов'янському варіанті; Успенський костьол, колишня синагога, костьол монастиря капуцинів, Богоявленська церква із дзвіницею.

Веломаршрут Дубно - Тараканів - Дубно - Збитин - Будераж - Буща - Межиріч - Острог- Оженин Карта

Коментарі