Успенський собор

11344 Переглядів

Опис

Успенський собор-1632179426Успенський собор в Каневі Черкаської області було збудовано за часів Київської Русі в 1144 році князем Всеволодом. На сьогодні він являється пам'ятником архітектури. Його особливістю є те, що його можна віднести до київської архітектурної школі першої половини XII століття. Таких споруд збереглося небагато.
У 1185 р. біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. У 1587 р. тут був похований страчений у Львові козацький лідер Іван Підкова.
 після турецьких нападіх храм був зруйнований, проте в 1805 році його було відновлено та відреставровано в  дусі класицизму. Історичні розписи в інтер'єрі собору повністю втрачені. У процесі реставрації 1966-1970 років були знайдені староукраїнські елементи.

Після остаточної реставрації 1993 року собор передали релігійній громаді Української Православної Церкви. Також тут створено робочу групу з координації виконання робіт з реставрації інтер'єру Успенського собору.
З Успенським собором пов'язано й ім'я великого Кобзаря Т.Г. Шевченко. Тут перед похованням стояла труна з прахом Т. Шевченка. Брати Т. Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах великого поета зумів відстояти виконання останньої волі Тараса.
 У січні 2008 року після реставрації і освячення Успенського собору було встановлено три хрести.
Адреса: м. Канів, вул. Леніна, 62. 

Успенський собор Карта

Коментарі