Скелі Мопра

12460 Переглядів

Опис

Скелі Мопра -1611111446Скелі Мопра - це справжній музей під відкритим небом та природній геологічний пам'ятник.
Знаходяться вони в Кривому Розі Дніпропетровської області. Скелі складаються з двох масивів, які називають Великою і Малою Орлінкою.

Висота Малої Орлінкиі становить 10 метрів, і особливо цікава розташованими недалеко древніми печерами і гротами, в яких ще три тисячі років тому - скіфи, тисячу років тому слов'яни-уличі, добували залізну руду, а в 16-18 століттях тут була скарбниця козаків, укріплена і захищена з усіх боків. 

Велика Орлінка вище - невелика по ширині, порода своєрідна - гладкі слизькі поверхні й відколи правильної форми.
Тут у районі скель Мопра на поверхню виходять породи залізної руди утворені ще в найдавніші часи. Так, на правому і лівому берегах річки Інгулець виявлені природні відслонення порід протерозойського періоду, виходи в Пастухівском кар'єрі, місцеві жителі називають їх «Затоплено», і штучні відкриття породи біля дороги.
Переважна більшість виходу породи на поверхню виявляється біля води. Схили скель відрізняються різноманітністю, одні надзвичайно круті, і нагадують непереборну кам'яну стіну, інші, навпаки, - пологі.
Окремі скелі досягають 28-ми метрів у висоту, що робить скелі Мопра вкрай привабливими для альпіністів. У цих місцях влітку тут часто проходять тренування місцевих альпіністів, втім, в 60-70 роки 20 століття тут часто, крім тренувань, проходили значущі і відповідальні змагання зі скелелазіння і альпінізму. Щоб піднятися на деякі прямовисні скелі без спеціального спорядження не обійтися, але багато з скель Мопра можна підкорити і без нього.
Скелі - це справді дивовижний геологічний пам'ятник, неймовірно цікавий для вивчення та ознайомлення. Тут багато мальовничих куточків, красивих пейзажів, де можна відчути єднання з природою та насолодитися красою природи.

Скелі Мопра Карта

Коментарі