Сіверський Донець від Чугуєва до Райгородка

10999 Переглядів

Опис

Сіверський Донець починається на Середньо-Руській височині у Вілгородській області, перетинає Харківську, Донецьку і Луганську області та впадає в Дон на території Ростовсько! області. Довжина річки - 1053 км. Дно річки піщане, з перекатами. Швидкість течії 0,5-0,1 м/с. Глибини на плесах 2,5-10м, на перекатах в межень -до декількох сантиметрів. У межах України ширина русла від 50 м до 70 м (іноді 100-200 м). біля Балаклії русло ділиться на рукави, утворюючи острови. Для туристичних подорожей краще за все підходить ділянка від Чугуєва до Райгородка, але якщо вам подобається подорожувати озерами, можна почати вище: до Чугуєва річка, підперта дамбою, розливається на Вілгородське та Печенізьке (Салтівське) водосховища.

Відстань - 374 км
Ходових днів -17
Сезонність - 15 квітня - 15 жовтня
Категорія складності -1

ХАРАКТЕРИСТИКА МАРШРУТУ

Сіверський Донець прокладає свій шлях у піщаному руслі. Ширина річки від 30 до 100 м. Спокійні плеса чергуються зі швидкими ділянками, на яких Донець значно звивається, розмиває береги и уіиорює пляжі з білого піску. Правий берег Дінця високий (до 160 м), в межах Харківської та час­ин їй Донецької областей вкритий широколистяним лісом. Іноді зустрічаються крейдяні скелі зі скам'янілостями. Далі річка тече крейдяним степом, з обох боків якого заплавні ліси (шириною до 20км) і луги, розпадаючись на рукави і старорічища. Перешкодами на шляху можна вважати завали, які рідко перегороджують усю річку, декілька низьких мостів і 3 дамби. На всю річку - це небагато. На ділянці нижче Коробових Хуторів річка міліє, розбивається на рукави зі швидкою течією, утворюючи перекати, бистрину, невеликі пороги. Вода в основному чиста. Селищ і містечок, що виходять до води, зовсім мало.

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Чугуїв. Будинок-музей І.Рєпіна.

Коробів Хутір. Крейдяна Козача гора висотою 60м.

Ізюм. Краєзнавчий музей, історичні пам'ятки епохи Володимира Мономаха, князя Ігоря, періоду Жовтневої революції, Громадянської та Великої Вітчизняної війни.

Святогірськ. Святогірська лавра XVI ст., пам'ятник революціонеру Ф.Артему, виконаний у стилі конструктивізму.

ДОСТАВКА І ЗБІР

Залізницею до ст. Чугуїв, звідти до залізничного мосту (близько 1 км).

РОЗБІР І ВІД'ЇЗД

Розбір на турбазах після Раигородка до залізничного мосту. Звідти до ст.Брусилівка 2 км. Далі залізницею.

ПЕРЕВАГИ МАРШРУТУ

простота і краса пейзажу;

можливість за необхідності завершити маршрут у декількох місцях;

мала кількість перешкод;

відсутність житлових будинків у безпосередній близькоаідо води практично по всьому
маршруту.

НЕДОЛІКИ МАРШРУТУ

вода у сирому стані непридатна для пиття;

у травні - велика кількість комарів і мошкари.

Сіверський Донець від Чугуєва до Райгородка Карта

Коментарі