Рівненський природний заповідник

16153 Переглядів

Опис

Рівненський природний заповідник-1594809426Рівненський природний заповідник - другий за величиною в Україну. Його площа понад 42 тисяч гектарів, а його територія розміщена в 4 районах Рівненської області - Володимирецькому, Сарненському, Рокітневском і Дубровицькому. Створений заповідник був у 1999 році. Складається з шести лісництв: Північного, Старосельського, Бєльського, Білоозерського, Карасинського і Грабунского. Територія, що охороняється істотно розкидана. Таким чином, на північному сході заповідник межує з Житомирською областю, на північному-заході - з Волинською, а на півночі - з сусідньою Білоруссю.
Флора і фауна заповідника мають важливе наукове і природоохоронне значення. Унікальні ландшафти, болота, ліси, слабка заселеність території - все це допомогло зберегти первозданний рослинний і тваринний світ. Тут проводиться робота, спрямована на збереження рідкісних, зникаючих видів рослин і тварин, а також знайомство людини з незайманою частиною природи.
На території заповідника спостерігається унікальне поєднання болотних, озерних і лісових природних Рівненський природний заповедніккомплексов Західного Полісся. Найбільшою цінністю цього заповідника вважається присутність у ньому боліт всіх типів Українського Полісся. Незначні площі займають лишайникові і зеленомошние сосняки на сухих грядах та островах серед болотних масивів. Унікальні фрагменти природних смерекових лісів, комплексні угруповання верхових боліт. На території заповідника розташований єдиний в Україні залишок системи Пінських боліт - унікальне місце проживання рідкісних і зникаючих видів тварин.
Водна рослинність представлена ​​незначно, оскільки на її ділянках практично відсутні річки і озера. Виняток - Біле озеро, прибережних зона якого не вважається заповідної і є улюбленим місцем відпочинку місцевого населення.
Серед лісів основні площі займають соснові ліси, значно поширена береза, рідше зустрічаються березово-соснові ліси. На території заповідника можна зустріти граб, іноді дуби.
Фауна краю представлена ​​663 видами тварин, з них 387 безхребетних і 276 хребетних, з яких 210 видів знаходяться під охороною. Характерними представниками цього краю є такі види як черепаха болотна, лелека чорний, сірий журавель, річкова видра, лось, бобер, дика свиня. Характерна наявність тайгових видів: тетерева, рябчика, зрідка - глухаря.
Всього ж на землях заповідника мешкають 36 видів тварин і 28 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Зустрічається також види, занесені в міжнародні списки рідкісних і зникаючих тварин світу.

Рівненський природний заповідник Карта

Коментарі