Одеські катакомби

18356 Переглядів

Опис

Одеські катакомби-1634955029Одеські катакомби - це величесзна система підземних каменоломень, які частково пов'язані між собою та мають вигляд своєрідних лабіритнів. Знаходятьсь вони під Одесою та її передмістями. 
Особливу популярність і  славу катакомби Одеси отримали саме завдяки своїм абсолютно фантастичним розмірами - загальна протяжність їх оцінюється фахівцями в 2500 кілометрів, що залишає далеко позаду катакомби таких світових міст, як Париж і Рим.
Катакомби в Одесі можуть багато розповісти як про історію міста, так і про далекому геологічному минулому Одеського регіону, величезну цінність Одеські катакомби представляють з палеонтологічного точки зору. Тому Одеські катакомби - не просто найбільша визначна пам'ятка і візитна картка Одеси, але й унікальний історичний, геологічний і палеонтологічний пам'ятник, охорона якого, на жаль, чекає бажати кращого.
Одеські катакомби зіграли значну роль під час Великої Вітчизняної війни. Вони стали прихистком для партизанських загонів. Музей партизанської слави у селищі Нерубайське ще в радянські часи привертав до себе увагу. Сьогодні він також являється об'єктом екскурсій. 
Проте, окрім наукової і патріотичної значущості, катакомби привертають увагу і з суто споглядального боку. Адже їх маштабність, величезна кількість обвалів та лабіринтів приветрають інтерес. Та й такі підземні творіння не часто зустрінеш ще десь. Тому тут завжди багато людей, які хочуть поринути в загадкосіть цих дивовижних витворів підземного світу.

Проте в катакомбах дуже легко заблукати, адже орієнтуватися в них без відповідного досвіду дуже складно.
До цих пір Одеські катакомби повні загадок. Фахівці, що вивчають Одеські катакомби протягом всього свого життя, і через десятки років старанних пошуків відкривають нові ділянки виробок і навіть цілі підземні райони. Завдяки своїм масштабам Одеські катакомби є невичерпним джерелом незвичайного і надзвичайного. 

Одеські катакомби Карта

Коментарі