Тури і подорожі > Пішохідний тур > Луцький замок (Замок Любарта)

Луцький замок (Замок Любарта)

Луцький замок (Замок Любарта)-1521705019Луцький замок - це визначна пам'ятка та символ Луцька. Його збудовано в XIVст. литовським князем Любартом. На сьогодні він являється однією з небагатьох архітектурних згадок про Велике князівство Литовське, які збереглись в україні. Луцький замок відомий також за назвами замок Любарта і Верхній (є ще і Нижній замок, напівзруйнований).

Верхній замок існував на вершині пагорба ще за часів Рюриковичів у XI столітті. Спершу він мав вигляд дерев'янного укріплення, який потім замінили на більш міцний кам'яний. Нинішнього вигляду замок набув у 1340-1385 рр. завдяки волинському князю Любарту, який одружився на місцевій княжні і прийняв православну віру (прийнявши при хрещенні ім'я Дмитро). Замок був обраний княжою резиденцією при столиці Галицько-Волинської держави.
Замов був укріплений в 1430-1542 рр.. за часів правління князя Свидригайло. Усередині знаходяться шляхетський і єпископський житлові будинки. Збереглися фундаменти і підземелля собору Іоанна Богослова XII століття, в якому був похований князь Любарт і багато інших волинських правителів. Стіни замку багато віків не піддавались нападам. Сьогодні в його стінах проводять святкування, турніри інші урочисті події та церемонії.

В Луцькому замку можна відвідати підземну галерею. Крім того на його території занходятьмя музеї: живопису, кераміки, друкарства, зброї та єдиний в Україні музей дзвонів. Замок регулярно реставрується. на його території ведуться археологічні розкопки
Адреса: м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1-а.

Igor Kasyanchuk - 06 Грудень 2011
+ Додати свій відгук

Проживання в області