Луцький замок (Замок Любарта)

20818 Переглядів

Опис

Луцький замок (Замок Любарта)-1643033303Луцький замок - це визначна пам'ятка та символ Луцька. Його збудовано в XIVст. литовським князем Любартом. На сьогодні він являється однією з небагатьох архітектурних згадок про Велике князівство Литовське, які збереглись в україні. Луцький замок відомий також за назвами замок Любарта і Верхній (є ще і Нижній замок, напівзруйнований).

Верхній замок існував на вершині пагорба ще за часів Рюриковичів у XI столітті. Спершу він мав вигляд дерев'янного укріплення, який потім замінили на більш міцний кам'яний. Нинішнього вигляду замок набув у 1340-1385 рр. завдяки волинському князю Любарту, який одружився на місцевій княжні і прийняв православну віру (прийнявши при хрещенні ім'я Дмитро). Замок був обраний княжою резиденцією при столиці Галицько-Волинської держави.
Замов був укріплений в 1430-1542 рр.. за часів правління князя Свидригайло. Усередині знаходяться шляхетський і єпископський житлові будинки. Збереглися фундаменти і підземелля собору Іоанна Богослова XII століття, в якому був похований князь Любарт і багато інших волинських правителів. Стіни замку багато віків не піддавались нападам. Сьогодні в його стінах проводять святкування, турніри інші урочисті події та церемонії.

В Луцькому замку можна відвідати підземну галерею. Крім того на його території занходятьмя музеї: живопису, кераміки, друкарства, зброї та єдиний в Україні музей дзвонів. Замок регулярно реставрується. на його території ведуться археологічні розкопки
Адреса: м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1-а.

Луцький замок (Замок Любарта) Карта

Коментарі

  • Лариса Синицька 28.05.2017

    Відвідала в місті Луцьк церкви та замок Любарта. Цікаве місто, прекрасні люди. Дуже сподобалося в музеї Стародавньої Книги.Цікаві розповеді працівників музею.Час ніби зупиняється і радієш тому, що живеш в такій прекрасній Україні.

  • Nelly 26.12.2011

    Дуже гарний замок, так велично і загадково виглядає. Обов"язково треба відвідати