Кам'янець-Подільский замок

27504 Переглядів

Опис

КамСкладається з двох частин:
Старої фортеці (Старого замку), що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалася найдавніша частина Кам'янця-Подільського — Старе місто, та «материком»,
Нової фортеці (Нового замку), яка прикривала Стару фортецю з боку поля. 

Замок знаходиться в місті Кам'янець-Подільський хмельницької області. Точний час спорудження замку однозначно визначити неможливо. Так як фортеця починала своє існування з земляних валів і дерев'яних веж, які до наших днів не збереглися. Створення тієї фортеці, яка є зараз, датується 13-14 століттям. Перша згадка в історії про Кам'янецькому зустрічається в літописі 1374.
У 15 столітті крім Замку з'являються кам'яні вежі міських укріплень і стіни з бійницями (комплекс споруд Польської брами), а сама фортеця за описом в 1492 році (саме перша письмова опис замку, Кам'янець-Подільського) складалася з башт та кам'яних стін з двома брамами південь і північ.
В 16 столітті з'являється комплекс Руської брами (як оборонні укріплення міста), а фортеця доповнюється новими вежами (Папська, Ковпак, Тенчинська, ляцких, Нова Західна, Рожанка, Лянскорунская, Водна, Чорна) і валами. У фортеці був передбачений також цілий ряд підвалів для збереження зброї, пороху, продовольства і військові казарми
У першій чверті 17 століття, коли Кам'янець-Подільський перебував у складі Речі Посполитої, Старий замок доповнюється комплексом споруд Нового замку. Такі доповнення були викликані широким використанням вогнепальної та артилерійської зброї. У 1672-1699 роках фортеця, Кам'янець-Подільського, перейшла під юрисдикцію Османської імперії. Турки відбудували всі зруйновані вежі і стіни, звели нові будівлі. У 1793 році фортеця переходить під владу Російської імперії.
Фортеця Кам'янець-Подільського побудована з каменю-вапняку, покладеного на вапняковий розчин. У фортеці зустрічаються також фрагменти побудовані з цегли. Цегла використовувався і місцевого виробництва, і привізний. По ходу історії різні господарі фортеці здійснювали будівництво на свій розсуд. Так, наприклад турки зводили порохові склади, мечеті, мінарети, росіяни - військові казарми і підвали.
Плануванням і перебудовою фортець займалися різні архітектори. У 11-14 столітті це були місцеві майстри будівельні. А ось вже у 15-17 столітті керували будівництвом запрошені європейські зодчі. Зокрема в Кам'янець-Подільському працювали архітектори І. Каміліус, І. Претфус, Т. Шомберт.
Фортеця складається з двох частин - Старого та Нового Замків. Старий Замок був передбачений для захисту і ведення близького бою. Новий - спроектований і побудований відповідно до до нових вимог, коли бій вже вівся далекобійними гарматами, гарматами, вогнепальною зброєю. Вали й високі стіни Корпуси казармСтарого Замку могли захистити всіх, хто знаходився у дворі фортеці від ворожих стріл і копій, а система підвалів з продуктовими запасами і глибокий колодязь були передбачені на випадок тривалої і виснажливої облоги. Новий же замок більший за площею, з куртинами, системою ходів та казематів, напівбастіонами, ровами передбачав можливість вести бій артилерійським зброєю, а також перебування чисельних військових гарнізонів.
Що ще окрім самого замку можна подивитися у фортеці? Це Башта Кармелюка, де тричі містили в ув'язненні національного героя і повстанця, підземелля з камерою тортур і механічними манекенами, які зображують під світломузику сцени з героїчного минулого фортеці. Вражає колодязь глибиною 36 метрів і з величезним колесом, яке міг обертати навіть одна людина. Є також боргова яма, куди поміщали злісних неплатників податків. Зараз яма служить своєрідним символом - якщо кинути туди монетку, ніколи нікому не будете винні. Кам
У музеї заповідника можна побачити римські монети 3 - 1 ст. до н. е.. і польські монети 16 - 18 ст., колекції ікон і хрестів, мармурові скульптури роботи італійських майстрів 18 - 20 ст., рідкісні фотографії, поштові листівки, колекції вітчизняного та іноземного порцеляни, вироби з дерева, металу, тканини, зразки вишивок Поділля, зібрані ще в 19 ст.
Якщо після відвідування фортеці ви вирішите вирушити на пошуки інших пам'яток старовини Кам'янці-Подільському, то будьте готові, що городяни, прижилися в Старому місті, використовують деякі зміцнення як одну зі стін свого житла, і залежно від того, з якого боку підходиш, до останньої хвилини не підозрюєш, що цей будинок або сарай межує з якими-небудь руїнами 15 століття.

У фортеці проводяться екскурсії

Кам'янець-Подільский замок Карта

Коментарі

 • Миколяс 15.12.2016

  Красивий замок,был-бы месный ходил-бы частенько.

 • таня 25.03.2016

  гарне місце для відпочинку

 • Юля 06.04.2012

  раджу всім відвідати !!!!!!!!! Враження незабутні!!

 • Віктор 22.11.2011

  Офіційни сайт музею, який обслуговує Стару Фортецю www.muzeum.in.ua

 • Ирина 21.10.2011

  Очень красивый замок. Были здесь проездом, возвращались из Хотинской крепости. Был дождь, поэтому в середину решили не идти, но не смотря на погоду, остались очень довольна. Очень красиво, панорама для фотографий хорошая. так же из лука пострелять можно было, сувениры купить себе. В Каменце хороший сувенирный рынок недалеко от самой крепости. Так что очень довольна