Дендропарк Софіївка

17855 Переглядів

Опис

Дендропарк Софіївка-1585851951Дендропарк «Софіївка» - пам'ятник садово-паркового мистецтва XVII-XIX ст. Знаходиться він в місті Умань Черкаської області. Потрапивши в парк, ви ніби потрапляєте в казку. Адже в основу композиційного рашення парку покладено сюжети з грецької та римської міфології. Багато споруд ніби нагадують нам про будівлі, в яких жили боги. Побудований українськими і російськими кріпаками, під керівництвом талановитого архітектора та інженера Людвіка Метцеля, він матеріалізував в паркових композиціях образи «Одіссеї» Гомера. Парк відкрили в травні 1802 року в день народження Софії, дружини польського магната Станіслава Потоцького, і назвали на її честь. Це творіння називають "дивом Україна". Площа парку - 170 га. Парк «Софіївка» - це приклад вільної пейзажної композиції Україні. Це цілісність художньої думки і глибоко продумана взаємозв'язок рельєфу, води, рослинності, різних будівель і скульптур. 
Кожна деталь парку має своє естетичне та функціональне призначення. Це поєднання штучних гротів, водоспадів, гірських вершин, каналів, кам'яних лабіринтів з фонтанами, павільйонами, альтанками, скульптурами і мармуровими статуями античних богів, богинь, філософів і поетів. Архітектурні споруди "Софіївки": вхідні ворота (1850-1852 рр..), Архітектори А. Штакеншнейдер та І. Макутіна; (1850-1852 рр.) павільйон Флори (. 1842-1844 рр.), архітектори Раппоней і Штакеншнейдер, грот Венери (. 1796-1800 рр.), у вигляді античного храму зі статуєю Венери Мілоської, рожевий павільйон на острові Любові, в стилі ренесансу, Амстердамський шлюз (1796-1800 рр..); Китайська альтанка (1841 р.) і багато інших, які нагадають Вам знамениті місця Європи в мініатюрі.

Парк відкритий для відвідування щодня з 9 години (хоча можна потрапити до парку і раніше), а після 18 години вхід в парк безкоштовний. До послуг відвідувачів численні екскурсоводи.
Крім екскурсій у парку можна поплавати на паромі, гондолі, пропливти на човні по підземній річці Ахеронт, покататися на конях, як верхи, так і в екіпажі, сфотографуватися в нарядах, які були модними в XIX столітті, покататися на катамаранах і веслового човнах.

Дендропарк Софіївка Карта

Коментарі

 • Нестеренко Анна 02.06.2015

  Замечательное место.Красота неимоверная,парк ухоженный,очень чисто.Порадовало наличие туалетов и урн для мусора.Впечатления самые приятные,много красивых мест.Я в восторге,как замечательно ,что в нашей Украине есть столь прекрасное место.

 • Юрий Шулешко (старик) 20.01.2014

  Это лес или горы иль Терек река Принеслась в эти заводи из далека И родились озёра бездонных зеркал Окружённые мёртвой холодностью скал И старинные боги стоят у пруда Словно всё здесь создали они без труда......

 • Юрий Шулешко (старик) 20.01.2014

  Тихо шечет ручей в тёмной балке лесной Он улыбку скрывая крадётся за мной Вдруг скала на пути как живой Геркулес Отодвинула в стороны Уманьский лес Но как -будто ударом прервали мне сон Я услышал внизу человеческий стон В ярком блеске точёной гранитной скамьи Я увидел кровавые руки твои.....>

 • Татьяна 05.12.2011

  Это невероятное место. Отдыхаешь и телом, и душой. всем рекомендую хотя бы раз в жизни сюда сьездить