Дайвінг в Харківській області

9168 Переглядів

Опис

Харківська область не має значних дайвер-ських ресурсів. «Домашніми» сайтами для харківських дайверів є Печенізьке водосхо­вище і ділянка р.Сіверський Донець у районі м.Змійова, а також затоплені піщані кар'єри в с.Безлюдівка і в сел.Нова Водолага.

Сіверський Донець - найбільша річка у Східній Україні. На її берегах люди жили спрадавна, про що свідчать первісні сто­янки і пам'ятки скіфської, сарматської, алан-ської, половецької, хазарської, староруської і татаро-монгольської культур.

Печенізьке водосховище створене в долині Сіверського Дінця. Його довжина більше 50 км, ширина - до 34 км, глибина - до 20 м, площа - близько 94 кв. км. Правий берег високий, вкритий листяним лісом, значно порізаний ярами; лівий - низький, місцями зайнятий сосновими борами, більш стабіль­ний. Біля лівого берега дно більш замулене, біля правого - піщане.

У районі Змійова Сіверський Донець зву­жується, і його течія посилюється. Правий берег - високий, порізаний глибокими ярами, лісистий; лівий - вкритий лугами, на ньому багато озер і старорічищ. Дно по руслу міс­цями значно закорчоване; глибини - від 2 м на прямих ділянках до 8-10 м в ямах, утворених на поворотах річки. Тут практикують легкий дріфт-дайвінг за течією.

Оскол - найбільша притока Сіверського Дінця.довжина якої 436 км.Лісистий правий берег Осколу складається з крейди, на лівому березі є піщані та болотисті низини. Дно замулене. В долині річки побудовано Краснооскільське водосховище, яке користується популярністю серед донецьких і луганських дайверів на півдні і у харківських - у верхній течії. Його довжина більше 80 км, ширина -до 3 км, площа - понад 122 кв. км, глибина -до 15 м. У верхній частині водосховища до с.Сенькове вода зазвичай дуже прозора.

Кар'єри в Безлюдівці та Новій Водолазі

неглибокі -до 12-15 м, тому термоклин розташований вже на 5-7-метровій глибині. І навіть за 40-градусної спеки температура на глибині 5 м 10-12 °С. Дно піщане, з рід­кісною рослинністю. В найстарішому з Без-людівських кар'єрів досить щільний шар мулу на дні.

Дайвінг в Харківській області Карта

Коментарі