Дворец Лопухиных

11757 просмотров

Описание

Дворец Лопухиных-1627248565Черкаської області У місті Корсунь-Шевченківському (Черкаська область ) на мальовничому гранітному острові посеред річки Рось знаходиться чудовий архітектурно-історичний ансамбль - палац Понятовських-Лопухіних. Він знаходиться на місці давньоруського городища - літописного Корсуня. В кінці XVIII ст. цими землями володів корсунський староста князь Станіслав Понятовський (1754-1833), родич останнього польського короля Станіслава Августа. Саме він і задумав у 1782 р. влаштувати на гранітному острові свою заміську резиденцію. Архітекторами були Ж.А. Мюнц і Я.Д. Ліндсей. За рік був побудований одноповерховий флігель, який потім з'єднався з палацом за допомогою ордерної галереї.

У 1799 р. після останнього поділу Польщі, коли Корсунь увійшов до складу Російської імперії, маєток викупив імператор Павло І і подарував його міністрові юстиції князю Петру Лопухіну.

За часів сина Павла Петровича Лопухіна (1835-1840) маєток перебудовується невідомим архітектором. Було  споруджено в'їзні ворота в стилі середньовічних замків, швейцарський будиночок, лютеранську каплицю, манеж і оранжерею. Палацовий комплекс в Корсуні вважався одним з найкрасивіших в Європі.
У 2-ій половині XIX ст. Корсунем володів князь Микола Лопухін-Демидов. За час його правління маєток знову змінював свій вигляд: добудовуються ще два поверхи до одноповерхового флігеля, зводяться дві каплиці, ін. 

На сьогоднішній день збереглося 10 з 13 споруд палацово-паркового комплексу у Корсуні. Палац виглядає доглянутим, територія упорядкована - все завдяки тому, що весь комплекс знаходиться у веденні Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. На території комплексу знаходиться краєзнавчий музей та музей історії Корсунь-Шевченківської битви, художня галерея.

Садиба Лопухіних включає в себе головний будинок з «Червоним» ганком, флігель з каретним корпусом і огорожу з пілонами парадних воріт. 

Дворец Лопухиных Карта

Комментарии