Збаразький замок

15104 Переглядів

Опис

Збаразький замок-1620727811Збаразький замок — фортифікаційна оборонна споруда в місті Збараж Тернопільської області. Розташований трохи осторонь від центру міста, в парку, на так званій Замковій горі. 

Збаразький замок розташований поряд з центральною частиною міста Збараж, в самому центрі головного міського парку, на Замковій горі. Після реставрації в замку був відкритий музей, в якому міститься прекрасна колекція предметів мистецтва, зокрема скульптури з дерева.
Перші будівлі на місці сучасного замку були дерев'яними і були побудовані за наказом магнатів Збаразьких. Проте незабаром під час набігу татар, дерев'яний замок згорів разом з усіма своїми захисниками. Після цієї трагедії замок знову був відбудований з дерева, але його спіткала доля попереднього будови - він був спалений в 1589 році.
Кам'яні будови на місці згорілого замку були побудовані за наказом Єжи Збаразького на початку 17-ого століття. Для відновлення замку в камені Єжи запросив відомих у всій Європі архітекторів, зокрема, перший проект замку був підготовлений відомим італійським скульптором - Вінценцо Скамоцці.
Однак цей проект не був затверджений, і після проведення тендеру Збаразькі вибрали архітектором замку Генріка Ван Пеена, який раніше побудував їм особняк у Кракові. Таким чином, під керівництвом цього голландського архітектора в 1630-их роках з'явився кам'яний Збаразький замок.
Потім в 1649 році під керівництвом Дюбуа були проведені роботи з укріплення замку. В цей же час замок перейшов у володіння Вишневецьких, що призвело до того, що в 1675 році замок був захоплений і спалений турецькими військами. Але після вигнання турків, Дмитро Вишневецький відбудував замок, побудувавши там палац, і зробив Збаразький замок своєю резиденцією.
Після Вишневецьких замок декілька разів переходив до рук представників інших відомих польських аристократичних родин. Після Першої світової війни замок перейшов до рук держави і на території замку з часом був облаштований ресторан.

Замок квадратний у плані, оточений був з усіх боків болотами. Укріплення замку, які відображали найновіші досягнення європейського фортифікаційного мистецтва, складались з казематових валів з ескарпами, чотирьох бастіонів і рову, який оточував весь замок.
На місці палацу — прямокутного в плані — раніше було внутрішнє подвір‘я. Палац двоповерховий, з характерними для ренесансу формами. Головний вхід до будівлі підкреслюється балконом на кам‘яних консолях. Фасади казематів також виконані в ренесансних формах.
В‘їздна вежа розташована на одній осі з парадним входом до палацу. П‘ятигранні бастіони збереглись частково — на висоту куртини. В кожному з них були тунелі, що сполучали їх з казематами і замковим подвір‘ям.

Як дістатися
Від Тернополя по трасі на Кременець.

Збаразький замок Карта

Коментарі

  • Оксана 30.07.2015

    Там справді гарно!Обов'язково потрібно всім відвідати.