Замок Жовкви

15312 Переглядів

Опис

Замок Жовкви -1634862521Замок у Жовкві був побудований польським магнатом Станіславом Жолкевським в кінці 15 століття. Замок розташований у самому центрі міста (недалеко від авто та залізничного вокзалів), на Вічевому майдані.
Біля замку розташований миловидний парк. На цій же площі також розташований красиве старовинна будівля костелу святого Лаврентія. У місті також можна знайти дерев'яну церкву Святої Трійці, Василіанський монастир і синагогу.
Історична довідка:
Польський коронований гетьман Станіслав Жолкевський (1547-1620) в 1242 році побудував замок Жовкви, на місці відомих Винників. Сама назва міста походить від роду його засновників. За враженням про книгу «Утопія» Томаса Мора, він хотів зробити «ідеальний» місто, в ті часи це було дуже модно в Європі. Відомі львівські майстри, італійці за походженням (Щасливий Павло, Амброзій Прихильний та Павло Римлянин), зробили все, щоб побудувати ідеальні Жовкви епохи Ренесансу, за основу був узятий проект італійського архітектора Б. Мрандо.
Поруч з замком знаходиться відомий парк «Звіринець», де раніше водилися дикі звірі. Полювання було одним з улюблених занять власників замку. Селитися в місті могли представники різних націй: поляки, русини, вірмени, євреї. Понині збереглися їхні храми. Король Польщі Ян III Собеський, вибравши цей замок як свою основну резиденцію, прикрасив його дуже дорого і шикарно, надавши королівський вигляд. Місто вважалося одним з найкрасивіших у Європі. У цей час місто Жовкви пережив найбільший розвиток, тут було книгодрукування, п'ять великих монастирів, костел Святого Лаврентія, відома школа живопису та різьблення, венеціанське посольство, єврейський релігійний центр з двома синагогами, оборонна система. Костел Святого Лаврентія Мученика славився як "малий Вавель". Тут спочивають благородні пологи Жолкевських, Даниловичів і Собеських, тут королю Яну ІІІ вручали орден Святого Духа, освячені меч і капелюх від короля Людовика XIV, а його дружині Марії Казимирі - "Золоту Розу" від папи Інокентія ХІ. За легендою в костелі покоїться голова відважного гетьмана Станіслава Жулкевського в золотій урні. Який зазнав, перше і останнє за свої 70 років, поразка в битві з турками під Цецорою.
У замку розміщувалася цінна бібліотека короля і збори художніх цінностей. При королеві Марії Казимирі - біля замку був сад з виноградниками, теплицями, вольєрами для екзотичних тварин. За садом доглядали французькі та італійські садівники. З південного боку був парк у французькому стилі - з фонтанами, альтанками, підпірною стіною з балюстрадою, прикрашеної статуями. Також побудовано були королівські купальні, прикрашені золоченими ваннами і камінами. З цієї краси нині нічого не залишилося.
Під час Північної війни в замку була резиденція царя Петра I, також приїжджав сюди український гетьман Іван Мазепа.
У 1741 році італійський архітектор Антоніо Кастеллі, за дорученням нового господаря замку Михайла Радзівіла, прикрасив його скульптурами польських коронованих гетьманів.
У 1809 році в замку Жовкви проходив дорогою бал на честь Наполеона Бонапарта.
Пізніше австрійські господарі замок запустили, частина його була продана на будматеріали, а перед першою світовою війною в ньому сталася пожежа.
Після II світової війни за радянської влади місто перейменували в Нестеров на честь загиблого неподалік під час Першої світової війни прославленого російського льотчика Петра Нестерова. У 1992 р. місту повернута первісна назва Жовква. Місто частково реставрують.
Зараз у Жовкві знаходиться Державний історико-архітектурний музей (вул. Львівська, 7, тел.: (3252) 22-549), до якого входять 55 пам'яток архітектуру, 15 історичних пам'яток та садово-паркового мистецтва.
Жовква - єдиний зразок збереженого «ідеального» міста-фортеці епохи Ренесансу на території України, який в останнє десятиріччя привертає все більшу кількість туристів.
Як дістатися
• громадським транспортом:
Жовква розташована в 25 км. на північ від Львова на розвилці автошляхів на Польщу (Львів - Рава-Руська - Варшава) та Прибалтику (Львів - Ковель - Брест). Поряд з автотрасою проходить залізниця Львів - Рава-Руська - Варшава. Дістатися до Жовкви найпростіше маршрутками зі Львова, які курсують майже кожні 15 хв. Також можна добиратися рейсовим автобусом "Львів - Рава-Руська".
• власним транспортом:
з Львова по трасі М-09 (Львів-Рава-Руська).

Замок Жовкви Карта

Коментарі

 • Відеостудія "Галичина " 23.04.2014

  Наш прикрасний чудовий край Галицький , у тому числі Жовква . Я дуже вражений нашем містом Жовква !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Поправте 18.10.2012

  "Польський коронований гетьман" - гетьман корони, тобто коронний гетьман, а не коронований...

 • до дилетантів 15.10.2012

  "Замок у Жовкві був побудований польським магнатом Станіславом Жолкевським в кінці 15 століття... ..Історична довідка: Польський коронований гетьман Станіслав Жолкевський (1547-1620) в 1242 році побудував замок Жовкви".. Що за безграмотне чудо писало цей текст. До чого тут 15 століття і 1242 р. Жолкевський жив у 16-у, а помер у 17-у столітті. Туризмом не може займатися кожна кухарка..

 • Ганна 13.07.2012

  я вражена в доброму розумінні цього слова. Насамперед низький уклін повновладному господареві Жовкви Петру Вихопню, який дбає про цей казковий куточок! Щира подяка всім, хто причетний до збереження культурної спадщини мого народу.

 • хадзарагова-турчина 01.06.2012

  ЯКА КРАСА, МОЯ РІДНА ЖОВКВА!!!!!!!!!!!!!

 • nana 07.07.2011

  Жовква- моє рідне місто яким я пишаюсь :)