Велосипедний туризм в Криму

8706 Переглядів

Опис

Велосипедний туризм в Криму-1634951552

Розвинена мережа доріг, різноманітні ландшафти та визначні пам'ятки, зручні місця для стоянок і таборів завжди приваблювали велотуристів до Криму.

На північному заході Криму далеко в море висувається мис Тарханкут. Вапнякові вали дося­гають висоти 179 м над рівнем моря. Вони безлісі, прорізані ярами та балками. Можна проїхати десятки кілометрів, не зустрівши жодного житла і доріг. Між райцентром Чорноморське й с. Оленівка на узбережжі розташовані чудові пам'ятки природи — балка Велика Кастель і Джангульське зсувне узбережжя.

На східному кінці Криму на сотню кілометрів простягнулися горби Керченського півострова. Вони нагадують Тарханкут - так само безлісі, і кожний підйом по-новому відкриває лінію гори­зонту. Найкраще катання в цих місцях - на мисі Казантип.який своєю замкнутою, кільцеподібною формою нагадує піднятий з дна атоловий риф із поперечником приблизно 10 км. Мис відрізня­ється великою кількістю найкрасивіших бухт і складним, але доступним рельєфом. Чудовим є катання дрібнопіщаними пляжами відразу біля води: вони відмінно тримають шини, і можна їхати десятки кілометрів без парканів і майже без людей.

Південно-східне узбережжя Криму дещо складніше. Тут більш пересічений рельєф, автомагістралі складні, звивисті, заповнені автомобілями, місць для стоянок на березі моря не так багато. Тому сьди їдуть, як правило, більш підготовлені велосипедисти. Долинами гірськийх річок або шосейними серпантинами можна підніматися вгору- наприклад, до знаменитої Долини Привидів чи до водоспаду Джур-Джур. Але простіше набрати висоту на транспорті. Карабі-яйла, яка височить над цим берегом, — саме найбезлюдніше місце у Криму; завдяки великій кількості карстових вирв пейзаж схожий на місячний.

Біля самої Алушти ідеальні умови для дерт-джампінгу — стрибків на велосипеді через земляні трампліни. Південна стежка з вершини Демерджі вважа-с гься культовою трасою для фрірайду ризикованого спуску стрімким іимдоріжжям.

Південний берег Криму- найскладніший район через великі перепади висот, обмежені межі видимості на гірських серпантинах і через високу заселеність і курорти. Часто між сусідніми долинами вздовж берега моря проїхати немож­ливо - потрібно підніматися до південнобережного шосе, а потім знову спуска-іися. Навіть там, де дороги начебто і прокладені, на них встановлені шлагбауми, що охороняють території оздоровниць або дачних селищ. Отже варіантів вело-маршрутів не так багато: від південнобережного шосе вниз до моря через який-небудь із загальнодоступних палацово-паркових комплексів. Наприклад, і пуститися через Нікітський ботанічний сад, заздалегідь оглянете Нікітську роз­колину. Або через Гурзуф - з відвідуванням парку санаторію «Гурзуфський», аби помилюватися прекрасними видами: на Адалари, Генуезьку скелю, скелю Шаля-піна і чіткий профіль Ведмідь-гори.

На південний захід від Ялти цікавим є будь-яке курортне селище: стародавні палаци і вілли, оточені парками; неповторні пейзажі, що відкриваються нам і кожним поворотом дорожнього серпантину; дивні місця та історичні пам'ятники, оповиті серпанком таємниць і легенд. Тут стільки всього нового і незвичайного, що сумувати не доведеться: Золотий пляж біля підніжжя Ниж­ньої Ореанди; мис Ай-Тодор з Ластівчиним гніздом, залишками римської фортеці Харакс (І — ІІІ ст.), маяком і старовинним парком; Місхорський парк (спуск під Кореїза), Алупкинський палац і парк з екзотичними рослинами та кам'яним хаосом; у районі Симеїза - гора Кішка, скеля Крило Лебедя, прекрасний парк; нарешті, біля Фороса - дача «Тесселі» зі старовинним парком. Вище за Форос — шаменита церква, до якої веде, крім нового, старе шосе.

На яйлу Ай-Петрі від сел.Місхор прокладена канатна дорога. Це ідеальне місце для прихильників швидкісного спуску. Піднявшись канатною дорогою на плато, відразу виграєш у наборі висоти. Звідси можна зробити цікавий і три­валий спуск до Великого каньйону Криму і далі - до «печерних міст». На схід (за наявності пропуску до Кримського заповідника) можна найкрасивішим Романовським шосе, повз Бесідки Вітрів, проїхати через яйли і спуститися незайманими лісами, повз Космодем'янівський монастир і Головкинський водо-( над, в Алуштинську долину.

Сімеїз як база радіальних маршрутів на гірських велосипедах - місце не тільки надзвичайно красиве, але й зручне (наявність не дуже завантажених іранспортом приємних пологих гірських стежок і навіть шосе).

Проте навіть за всієї своєї популярності Південне і Південно-східне узбе­режжя, значно поступаються Південно-західному.

Південно-західний Крим - найцікавіший і найрізноманітніший для гірського велотуризму. Гори 1545 м заввишки, найскладніші скелі та каньйони поєдну­ються з пологими горбами і прохолодними долинами. Усі визначні пам'ятки гір­ського Криму пов'язують знамениті стародавні в'ючні стежки, що вражають і воєю пологістю. Отже, й без асфальту можна подорожувати не напружуючись.

Бахчисарайський район є класичним для катання по бездоріжжю. Особлива форма гірських масивів Внутрішнього та Зовнішнього паем Кримських гір, які і півдня є дуже стрімкими схилами з вертикальними урвищами, а з півночі -дуже довгими та пологими спусками, дозволяє їздити взагалі без доріг. Але при цьому необхідно повністю контролювати безпеку і ступінь екстриму. Для більш комфортного катання природним рельєфом обширна область міжпасмового зниження між яйлою (від якої можна з'їхати до пляжів Південного берега) і Вну­трішнім космом, де розташовані відомі «печерні міста», із стародавніх часів збереглася унікальна мережа ґрунтових доріг. В народі їх називають «віслю­ками». Стежки, прокладені в'ючними віслюками ще в давнину, - це ідеальні тра­верси, які не потрібно перепрофілювати за допомогою найточніших теодолітів.

Кращий час для велоподорожей - перша декада травня. Передгір'я в цей час переважніше за Південний берег, тим більше що в гірських озерах вода вже тепла.

Червень гарний усім - дуже довгим світловим днем, пустиністю пляжів, чис­тим і вже теплим морем та низькими цінами. В цей час просто необхідно їхати до Алушти, а звідти подивитися Ялту та берег убік Судака.

Липень і серпень гарні тільки для прогулянок уздовж узбережжя - щоб можна було купатися кожні півгодини. Однак і передгір'я з його озерами та став­ками зовсім непогане!

З вересня по листопад — умови просто ідеальні для дальніх поїздок. До того ж і зима, в принципі, не створює особливих перешкод (не враховуючи яйли, яка взимку смертельно небезпечна). В кожному зимовому місяці (та й у березні) короткі періоди огидної сирої погоди чи нетривалих, але жорстких кримських морозів із пронизливим північно-східним вітром чергуються з тижнями пре­красної погоди з температурою повітря до +20 °С.


Велосипедний туризм в Криму Карта

Коментарі