Веломаршрут Залізнична станція Сирень - Танкове - Бельбекський каньйон - Куйбишеве -Соколине - тур. зупинка Каньйон - Великий каньйон Криму - тур. стоянка Каньйон - перевал Ай-Петрі (1207 м) - Ялта - Лівадія - Ореанда -Гаспра - Місхор - Алупка - Сімеїз...

8875 Переглядів

Опис

Залізнична станція Сирень - Танкове - Бельбекський каньйон - Куйбишеве -Соколине - тур. зупинка Каньйон - Великий каньйон Криму - тур. стоянка Каньйон - перевал Ай-Петрі (1207 м) - Ялта - Лівадія - Ореанда -Гаспра - Місхор - Алупка - Сімеїз - Ялта - Масандра - Нікіта - Гурзуф -Краснокам'янка - Партеиіт - Утьос - Малий Маяк - Виноградний - Алушта -Кутузівський фонтан - Ангарський перевал (752 м) - Перевальне - Зарічне -Лозове - Сімферополь (близько 168 км - залежно від того, як далеко робити радіальні виходи у Великий каньйон Криму та виїзди з Ялти у бік Севастополя)

Маршрут проходить асфальтованими дорогами у гірській місцевості й насичений стрімкими під­йомами та спусками. Під час відвідування Вели­кого каньйону Криму шлях проходить через стежки.

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Соколине. Садиба князя Ф. Юсупова; мечеть і Музей етнографії кримських татар; на око­лицях села - печера-грот Данильча-Коба; праворуч від дороги на Ялту - гора Орлиний Заліт (1026 м).

Веломаршрут Залізнична станція Сирень - Танкове - Бельбекський каньйон - Куйбишеве -Соколине - тур. зупинка Каньйон - Великий каньйон Криму - тур. стоянка Каньйон - перевал Ай-Петрі (1207 м) - Ялта - Лівадія - Ореанда -Гаспра - Місхор - Алупка - Сімеїз...-1642610537Великий каньйон Криму. Мальовнича глибока ущелина (що місцями звужується до декількох метрів) із прямовисними скелями більше 300 м заввишки (іноді - з негативним ухилом). На р. Аузун-Узень, яка тече по дну каньйону, -близько 20 водоспадів і «Ванна молодості» біля підніжжя одного з них.

Перевал Ай-Петрі. На Ай-Петринській яйлі -буковий гай, де зустрічаються екземпляри ягід­ного тиса віком більше 500 років, а також сосни з викривленими стовбурами (сосна «літак»); на околицях перевалу - печери Три-глазка, Ялтинська, Геофізична, пам'ятний знак «Ай-Петринський меридіан» (у вигляді мета­левого глобуса на гранітній підставі); канатна дорога від підніжжя гори Ай-Петрі (1234 м) в Кореїз; біля пам'ятника кримським партизанам, заги­блим у 1941 p., - оглядовий майданчик, з якого в ясну погоду відкривається чудовий вид на ялтин­ське узбережжя; на серпантиновому шосейному спуску по дорозі до Ялти - оглядові майданчики, Срібна бесідка на горі Пендикюль (865 м; збудована на честь будівників дороги з Ялти до Бахчи­сараю через Ай-Петрі), мальовниче озеро Караголь, красиві скелі Таракташ і Ставрі-Кая, а також найвищий в Україні водоспад Учан-Су (98 м; з татарської - «Летюча вода»); в межах Ялти - Поляна Казок зі скульптурами казкових персонажів і зоопарк «Казка» з декількома рідкісними тваринами.

Ялта. Палац бухарського еміра (1912 p.; зараз - санаторій), інші унікальні будівлі подібного типу, зайняті лікувально-оздоровчими, розважальними та іншими закладами; залишки стародавнього укріплення leap і храму в печері Іограф; собор Олександра Невського, храм і дзвіниця Іоанна Златоуста, церква Преображення Господнього та Святої Ніни, вірменська церква Святої Ріпсіме, євангелістсько-лютеранська церква Святої Марії, римо-католицький костьол Пресвятої Богородиці; Ялтинський маяк із чавунною гарматою біля нього; оригінальна башта біля канатної дороги на горб Дарсан; Харакський парк - із деревами, вік яких більше 500 років, стародавньою афінською аль-ганкою та фонтаном; Будинок-музей Лесі Українки, музей воскових фігур, історико-літературний та ін.

Лівадія. Центр органної музики; Великий Лівадійський палац (XIX - поч.ХХ ст.) - колишня літня резиденція російського імператора Миколи II. У Білому залі цього палацу в лютому 1945 р. проходила Ялтинська конференція глав держав антигітлерівської коаліції. Навколо палацу -старовинний парк (40 га; 1835 р.) із фонтанами та альтанками. З парку починається оздо­ровча Сонячна (Царська) стежка близько 7 км завдовжки.

Ореанда. Екзотичний парк Нижня Ореанда (42 га) з альтанкою-напівротондою (1843 р.) на скелі, Покровською церквою у візантійсько-грузинському стилі та ін.; оздоровчо-екскурсійна стежка Кур­чатова від парку до вершини гори Ай-Нікола; Золотий пляж.

Гаспра. Гаспринський замок і Харакський парк; Дача Кічкіне з парком, яким до моря спускаються багатомаршові сходи з гротами для відпочинку; Ластівчине гніздо на мисі Ай-Тодор і скеля Парус неподалік від берега.

Місхор. Кажуть, що це найтепліше місце у Криму. Місхорський парк (23 га; XVIII ст.) з кольорово-музичним фонтаном, скульптурною композицією «Дівчина Арзи та розбійник Алі-Баба»; бронзова Русалка з дитиною на руках; Юсупівський палац і палац Дюльбер; на околиці Місхора дорогою до Алупки - станція канатної дороги, яка піднімає туристів та відпочиваючих до підніжжя триго­лової гори Ай-Петрі (1234 м).

Алупка. Перлина Криму - Алупкинський (Воронцовський) палац-музей; Верхній парк із ділянками Великого та Малого хаосу каміння і Нижній парк.

Симеїз. Гора Кішка (254 м), що нагадує кішку, яка лежить і в якої стирчить вухо. На її вершині -залишки укріплення Лімен-Ісар (VIII—І ст. до н.е.); мальовничі скелі Крило Лебедя (95 м), Панеа (80 м), Діва (45 м).

Масандра. Масандрівський палац-музей (1881р.) у вигляді мисливського замка з міфологічними скульптурами - колишня літня резиденція російського імператора Олександра III. В палаці - музей з унікальною колекцією географічних карт; парк (44 га), що є величезним терасним амфітеатром. На терасах, що спускаються до моря, розмістилися три частини парку - Верхня, Середня і Нижня Масандра; дельфінарій.

Нікіта. Нікітська розколина з похмурою ущелиною, захаращеною кам'яним хаосом, на стрімкому схилі Нікітської яйли; Нікітський ботанічний сад (876 га; 1812 p.); виставковий зал, кав'ярня,дегус­таційний зал винного заводу «Магарач».

Гурзуф. Генуезька скеля із залишками фортеці Горзувіти і скеля Шаляпіна;Веломаршрут Залізнична станція Сирень - Танкове - Бельбекський каньйон - Куйбишеве -Соколине - тур. зупинка Каньйон - Великий каньйон Криму - тур. стоянка Каньйон - перевал Ай-Петрі (1207 м) - Ялта - Лівадія - Ореанда -Гаспра - Місхор - Алупка - Сімеїз...-1642610537 скеля Пушкіна та грот Пушкіна в берегових урвищах; Гурзуфський парк (12 га; 1808 р.) з декоративними фонтанами «Ніч», «Рахіль», «Орфей», «Німфа», «Купальниця»; музеї Пушкіна і Чехова; Пушкінська алея та кипарис Пушкіна. Приблизно за півкілометри від берега - скелі-острівці Адалари (Біле каміння) близько 50 м заввишки.

Краснокам'янка. Скеля Красний Камінь (Кизил-Таш) із цікавими формами вивітрювання. З її вершини відкриваються чудові види на околиці; по дорозі до Партеніту, праворуч від шосе - гора Аю-Даг (577м), на вершину якої веде пішохідна стежка і спускається до скелі Ведмеже Вухо. Інші стежки ведуть до Партеніту.

Партеніт. Зимовий сад у санаторії «Крим»; стародавній парк у санаторії «Фрунзе»; тунель (122 м), облицьований вірменським туфом, що сполучає висотні корпуси; пам'ятна стела з написом, яка свідчить про те, що тут на початку XX ст. археологи розкопали знамениту базиліку Святих Петра і Павла.

Утьос. Парк санаторіїв «Карасан» і «Утьос»; мис Плака, що нагадує профіль сови; палац князів Раєв-ських, в якому зараз розташований санаторій «Карасан»; мисливський замок-палац князів Гагарі-них, у якому зараз знаходиться санаторій «Утьос».

Малий Маяк. На околицях села - Кучук-Ламбатський кам'яний хаос (природне нагромадження вап­няків різної величини). Від села дорогою та стежкою можна піднятися на мальовничу гору Пара-гильмен (857м), у розколині якої біля вершини росте тисячолітній ягідний тис.

Виноградний. У районі селища, праворуч від шосе на Алушту йде дорога на мальовничу гору Кастель (436 м) вулканічного походження; пам'ятник російському геологу і вченому М.Головкинському.

Алушта. Мальовничий Професорський куток біля підніжжя гори Кастель; православна церква Всіх кримських святих (1842р.); дві 16-метрові башти і фрагменти стін фортеці Алустон (VI-XV ст.); музеї: історико-краєзнавчий, природи Криму, архітектора 0.Бекетова; літературно-меморіальні музеї письменника С.Сергеєва-Ценського і письменника-емігранта І.Шмельова.

Верхня Кутузівка. Кутузівський фонтан-пам'ятник із барельєфом полководця М. Кутузова (біля Сім­феропольського шосе). В цих місцях 24 липня 1774 р. Кутузов, який командував гренадерським батальйоном під час ліквідації турецького угрупування, був тяжко поранений (куля потрапила в ліву скроню і вийшла біля правого ока), але залишився живим.

Веломаршрут Залізнична станція Сирень - Танкове - Бельбекський каньйон - Куйбишеве -Соколине - тур. зупинка Каньйон - Великий каньйон Криму - тур. стоянка Каньйон - перевал Ай-Петрі (1207 м) - Ялта - Лівадія - Ореанда -Гаспра - Місхор - Алупка - Сімеїз... Карта

Коментарі