Веломаршрут Корсунь-Шевченківський - Нетеребка - Гамарня - Пекарі - Канів - Ліпляве - Прохорівка -Шабельники - Домантове - Золотоноша (102 км)

11813 Переглядів

Опис

Маршрут проходить по пересіченій місцевості (асфальтовані дороги).

ВАРТО ПОДИВИТИСЯ НА МАРШРУТІ

Корсунь-Шевченківський. Колишня садиба Лопухіних: башта (в'їзна брама), біля якої встановлено пам'ятник Т.Шевченку, палац, швей­царський будиночок та ін. (палацовий комплекс розташований у ландшафтному парку на острові Коцюбинського - одному з трьох гранітних островів на р. Рось. Парк займає площу близько 100 га і нараховує безліч порід дерев і чагарників, у тому числі - старий каштан,  тіні якого полябляв відпочивати Т.Шевченко); на острові Зелений (пам'ятник природи) через п'ятсот метрів вище за течією від греблі ГЕС споруджений великий пам'ятник жителю і захиснику літописного Корсуня - Росичу; ентомологічний заповідник «Аеродромівський»; Музей історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції Радянської Армії з оточення і знищення гітлерів­ських військ.

Канів. Тарасова гора, де похований Т.Шевченко; монумент на могилі Т.Шевченка; Літературно-меморіальний музей Веломаршрут Корсунь-Шевченківський - Нетеребка - Гамарня - Пекарі - Канів - Ліпляве - Прохорівка -Шабельники - Домантове - Золотоноша (102 км)-1635282729Великого Кобзаря; оглядові майданчики на сходах, що йдуть від Дніпра до монумента; Канівський монастир і Канівський заповідник (1035 га); бібліотека-музей дитячого письменника А.Гайдара і бюст на його могилі; єдиний в Україні пам'ятник воїнам бронепотяга, що обороняли Канів у 1941р., воїнам-землякам та ін.; Успенський собор, церква Святого Панте­леймона; музеї: народного декоративного мистецтва та історичний; Канівська ГЕС.

Золотоноша. За 8 км від міста на Красній горі діє Красногірський Богословсько-Преображенсько-Спаський жіночий монастир із Преображенською церквою та освяченою водою у джерелі. На пів­день від Золотоноші - найдовша в Україні гребля. Вона простяглася через Кременчуцьке водосховище до Черкас майже на 13 км; по ній прокладено шосе і залізницю.Веломаршрут Корсунь-Шевченківський - Нетеребка - Гамарня - Пекарі - Канів - Ліпляве - Прохорівка -Шабельники - Домантове - Золотоноша (102 км) Карта

Коментарі