Сонячна Долина — «Мала стіна» — Чал-Кая — шосе — Сонячна Донина

12839 Переглядів

Опис

Сонячна Долина — «Мала стіна» — Чал-Кая — шосе — Сонячна Донина-1632275831Маршрут починається із с. Сонячна Долина, до якого можна доїхати з Феодосії (40 км), Планерського (24 км), Щебетівки (14 км) або із Судака (11 км): село розташоване за півтора кілометри від шосе, що проходить через зазна­чені населені пункти.

Виходьте на східну околицю села до горки Пандаша (на ній знаходиться телевізійна вежа). Обійшовши горку, дорога поверне ліворуч і по дамбі великого водосховища спуститься до другого водоймища, яке називається «Три сестри» (за однойменним ландшафтною пам'яткою - трьома кручами на сусідньому горбі).

Залишивши на роздоріжжі скелі «Три сестри» праворуч, підіймаєтеся до верхньої межі виноградників по одній з плоских висо­чин. Звідси добре видно весь масив Ечкі-Дагу з трьома його вершинами. Із-за Чал-Каї, най­ближчої до вас, виглядає Карадаг. До нього простягається відріг Ечкі-Дагу у вигляді могут­нього скельного бар'єру, розділеного глибо­кими тіснинами на декілька відособлених вершин. Для зручності домовимося називати його «Великою стіною», а гребінь, який спуска­ється від Чал-Каї до південного заходу, у ваш бік, - «Малою стіною».

На шляху до вершини Чал-Каї перетинаєте глибокий яр і, підіймаючись плоским вододіль­ним горбом, тримайте курс дещо правіше за сідловину.

Уздовж «Малої стіни», якою далі піде стежка, вишикувалися в ряд мальовничі групи скель: «Ворота» (дві великі глиби поряд), «Фортеця» (на зразок зубців кріпосної стіни), «Естакада» (два паралельних ряди каменів-стирчаків) і під самою вершиною - «Плавник» (короткий тонкий гре­бінь). Дещо правіше і вище, на схилі, повернутому до моря, видно кручу, схожу на ніс Буратино. За «Плавником» стежка розгалужується: праворуч -до «Буратино», а ви идите ліворуч, вгору північ­ним схилом Чал-Каї. Хвилин через десять опинитеся на її вершині.

Повернутися можна лісовою дорогою, яка проходить через сідловину між Чал-Каєю і середньою вершиною, навпростець через ліс у північному напрямі. Біля перевальної точки сідловини є роздоріжжя: до шосе веде ліва дорога.

Спускаючись до шосе, пам'ятайте: основний ваш напрям - західний, і не звертайте на менш наїжджені дороги, що відводять убік.


Сонячна Долина — «Мала стіна» — Чал-Кая — шосе — Сонячна Донина Карта

Коментарі