Скельска сталактитова печера

13418 Переглядів

Опис

Скельска сталактитова печера-1643035666Скельская сталактитова печера - знаходиться в Криму біля села Родніковського. Печера оголошена пам'ятником природи і відвідування її дозволено лише з 2003 року. Впешпе печеру відкрив Є. Кирилов в 1904 р.
Скельская печера являє справжній природний заповідник. Вона утворилася в результаті дій підземних вод в тріщинуватих вапнякових породах. За підрахунками фахівців Скельской печері декілька мільйонів років. Тут були знайдені кістки вимерлих тварин: лісового кота, кримського сайгака та ін
Печера є дуже великою і гарною. Також вона чудово збереглась і на сьогоднішній день вона обладнана доріжками та добре освітлена. Складається з декількох залів.

Перший майданчик називається камінний зал. Тут наплив створив форму каміна.

Піднявшись по сходах, виходимо на другий майданчик - це найбільший і красивий із залів. Тут можна побачити казковий наплив у формі водоспаду і череп дракона: його очі й ікла.
Також тут можна розпізнати пташку фенікс, яка дуже оигінально та цікаво розміщена.
Напливи та сталагміти прикрашають стіни.
Піднявшись, зустрічаємо ще один майданчик Лицарський зал. Тут знаходиться семиметровий сталагміт лицар зі списом, що є визначною пам'яткою другого залу, та й усієї Скельской печери.
Вражають уяву і напливи в формі Фороської церкви та Ластівчиного гнізда.
Четвертий майданчик - зал привидів. Серед напливів можна побачити дельфіна.

У нижніх вузьких галереях утворилися підземні озера, глибиною до 70 м і річки - вода до них надходить з Ай-петрінського плато.

Печера занесена в книгу рекордів Криму, як найбільш заселена спелеофауною: павуки, ракоподібні (бокоплави і мокриці), ногохвостки, косарики, багатоніжки, комахи (двокрилі, жуки), ссавці (кажани). В основному це ендеміки - істоти, що мешкають тільки в даній місцевості. Тут виявлено планктон, якого вже немає ніде на Землі.
Враження від побаченого будуть незабутні.

Скельска сталактитова печера Карта

Коментарі