Полтавський Хрестовоздвиженський монастир

12851 Переглядів

Опис

Полтавський Хрестовоздвиженський монастир-1620730727Полтавський Хрестовоздвиженський монастир - православний монастир у Полтавській єпархії, пам'ятник архітектури національного значення.
Заснований монастир в 1650 році поблизу тоді невеликого полкового міста Полтави, на горі, на березі річки Ворскли, неподалік від місця впадання в неї її притоки - невеликої річечки Полтавки.

Хрестовоздвиженський монастир був споруджений за рішенням полтавського полковника Мартина Пушкаря. Крім нього на будівництво монастиря жертвували кошти військові старшини та інші мешканці Полтави. Хрестовоздвиженський собор (освячений 11 лютого 1756) - це єдина семикупольна церква у стилі барокко, яка збереглась в Україні до наших днів.
 Серед споруд монастиря виділяються Хрестовоздвиженський собор, дзвіниця та Троїцька церква. Форма собору трохи витягнута, хрестоподібна, головного фасаду немає. Інтер'єр собору створювали в другій половині XVIII століття.
 Дзвіниця Хрестовоздвиженського монастиря (побудована в 1786 році) сягає в висоту близько 45 метрів. У середньому ярусі дзвіниці був встановлений престол в ім'я Печерської ікони Божої Матері.
 Троїцька церква досить проста, невисока, має всього один купол і один ярус.
 Монастир пережив радісні й сумні часи. Монастир не раз руйнували і спустошували. Він був центром культури і освіти на Лівобережжі, довгий час мав статус чоловічого, але в кінцевому варіанті став жіночим.
Адреса: м. Полтава, вул. Свердлова, 2-а 

Полтавський Хрестовоздвиженський монастир Карта

Коментарі

  • МАРИНА15.04.2013. 15.04.2013

    ДУЖЕ КРАСИВИИ МОНАСТИРЬ ВИН МЕНИ ПОДОБАЕТЬСЯ ВНЬГО КУПАЛА ВИБЛИСКУЮТЬ НА СОНЦИ...

  • Г.Білогай 11.01.2012

    Подані матеріал і світлини дуже цікаві. Але виникає питання: яке відношення має до монастиря Успенський собор, зображений на третьому зліва фото другого ряду? Цей собор знаходиться в центрі міста, на Соборній площі, і, здається, не входить до Хрестовоздвиженського монастиря. І ще: четверте та шосте фото друго ряду (перелік зліва направо) – ідентичні.

  • Вітуся 23.12.2011

    Дуже гарний, на сонці куполи виблискуюсь, супер