Тури і подорожі > Пішохідний тур > Плоский будинок або Будинок-стіна

Плоский будинок або Будинок-стіна

Плоский будинок або Будинок-стіна -1520937249В місті Одеса, за адресою Воронцовський провулок 4 можна побачити справді незвичайну та цікаву споруду, яка не залишить байдужим жодного відвідувача. на перший погляд - це простий будинок, мало чим відрізняється від інших старих житлових будівель. Проте подивившись на нього збоку, з певного ракурсу, Ви дуже здивуєтесь, тому що будинок дійсно виглядає плоским, як ніби від нього залишилася одна фасадна стіна.Цю будівлю називають Будинок-стіна.
Спершу виникає питання, як в такому будинку можна жити? Проте побачивши квіти на підвіконнях, кондиціонери та інші елементи проживання людей, все ж доводиться повірити, що в цьому будинку хтось мешкає.
Насправді, секрет такого архітектурного обману в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будівля має трикутну форму. Історичні дані свідчать про те, що під час будівництва цього будинку, ще в період царської Росії, не вистачило коштів на будівництво бічної стіни, ось і довелося звести дві стіни разом. Тоді ніхто й подумати не міг, що в підсумку ця будівля стане однією з визначних пам'яток Одеси, і буде викликати море здивування і захоплення у гостей і жителів міста.
Будинок знаходиться в кінці Приморського бульвару, прямо позаду Воронцовського палацу.

Igor Kasyanchuk - 22 Грудень 2011
+ Додати свій відгук

Проживання в області