Печера Млинки

17914 Переглядів

Опис

Печера Млинки-1635032651Печера Млинки

ЯК ДІСТАТИСЯ

Добратися до Млинків можна:

потягом Тернопіль-Іване-Пусте, вийти на станції Залісся, звідки пішки пройти до печери (відстань - 2 км);

Потягом Київ-Чернівці до станції Чортків, а звідси маршрутним автобусом до Залісся

громадським транспортом з Чорткова чи Тернополя.

власним автомобілем, якщо їхати з Чорт­кова повернути праворуч у с.Шманьківчики.

Печера розташована в околицях с.Залісся Чортківського району Тернопільської області. Довжина розвіданих ходів 36 км. Температура повітря +11° С

Млинки не обладнані для оглядових екскур­сій, а приймають туристів, що готові пересуватися різними способами. Екскурсії тривають 2,5-3 год.

Основними маршрутами, якими пропонують полазити спелеологи, є виходи в Північний, Західний, Східний та Центральний райони печери де стіни печери майже суцільно покриті білосніжними, сірими, коричневими криста­лами вторинного гіпсу. В деяких залах та кори­дорах просвічуються великі кристали і масивні друзи пластинчастого гіпсу. Особливістю печери є те, що в її межах можна прокласти маршрут будь-якої категорії складності. Найлегшим і рекомендованим для новачків є подорож в Північний район. Потрапивши до вхідних залів, рухаєтесь далі повз «Столовий камінь» та роздоріжжя «Зірочка», за яким потрібно подолати найскладнішу перешкоду на маршруті - «Чортове горло», пролазити котре потрібно вузькою вертикально щілиною, після якої на вас чекатимуть розлогі галереї Північного району. У залі «Кажана» на гіпсовій стелі печери, можна пошукати цього мешканця Млинків та поковзатися на «козаць­ких гірках». Зворотній шлях веде через «Тещин зуб», «Жовту трубу», «Тарганячі біги», що потрібно пройти на колінах та посміятися у лазі «Веселий хід» і знову повернутися до вхідного залу.

Екскурсія у Східний район проходить через хід «Ушба» та «Фантазія», а справжніх смілив­ців чекає один з найважчих ходів печери Млинки - «Роддом». «Роддом» - це вузький горизонтальний хід, який під прямим кутом переходить у вертикальну трубу глибиною близько 4 м. Коридори тут вкриті мерехтли­вими відблисками дрібного снігу та виблиску­ючими різноманітними кристалами. Західний район вважається найкрасивішим у Млинках. Побачити тут варто камінь «Обе­ліск», пролізти «Дитячою розпорою» та побу­вати у залі «Брест» та «Рогатка», де спелеологи збудували глиняну фортецю. Можна і самим, спробувати зліпити власну скульптуру, що поповнить «музейну» колекцію печери. Неперевершеним та головним об'єктом тут, є зал «Казка», де ростуть мальовничі скупчення сталактитів і сталагмітів.

Для досвідчених туристів, що прагнуть гострих відчуттів та фізичних навантажень роз­роблено спеціальний екстремальний маршрут, пройти який повністю ще ніхто не зміг. Він передбачає подолання найважчих ходів Цен­трального району в досить швидкому темпі та за короткий час.

Печера використовується у екскурсійних, наукових та спортивно-туристичних цілях, для проведення регіональних і всеукраїнських зма­гань по спелеології.

На прокат можна взяти комбінезон, ліхта­рик, рукавиці та придбати сувенірну продукцію та заночувати у приватному будинку без зручностей.

Печера Млинки Карта

Коментарі

  • Александр 29.03.2012

    Мы были в ноябре 2011. Пещера просто супер! За два выходных мы слазили в пещеру 3 раза по 3 часа. Каждый раз маршрут становился труднее, но и впечатления от этого - ЯРЧЕ! ))) Жили мы у доктора в приемлемых условиях. Там же нас кормила гостеприимная пани Анна. А сауна после пещер - это было нечто! )) Рекомендую!

  • Наталья 09.09.2011

    Были компанией в этой пещере в июне 2011 года. Очень понравилось! Было довольно страшновато, ведь новечки! Советую, не пожалеете, если конечно не страдаете клаустрофобией! ))))