Печера Кришталева (Кривченська)

29789 Переглядів

Опис

Печера Кришталева (Кривченська)


Печера Кришталева (Кривченська) -1635036774ЯК ДІСТАТИСЯ

Доїхати до Кришталевої можна власним авто­мобілем чи громадським транспортом з Борщова на Мельницю-Подільську. На відстані близько 19 км від Борщова, в с.Кривче після Кривченського замку варто повернути праворуч.

Біля печери є автостоянка, магазини та кафе.

Одна з найбільших гіпсових печер Європи -Кришталева знаходиться в с. Кривче Борщівського р-ну Тернопільської області. Довжина всіх ходів 22,5 км. Температура постійна -11 °С. Довжина екскурсійного маршруту майже З км, тривалість проходження - 1,5 год. Це єдина освітлена печера на Тернопільщині, що приймає відвідувачів цілий рік. Печера Кришталева (Кривченська) -1635036774Маршрут починається 500 метровим Вхідним коридором, стіни якого виблискують гіпсами, що нагадують листя папороті, переходить у зал Скель де, по долівці, розкидані кам'яні піраміди, паралельно до нього тягнеться Кори­дор кам'яних бурульок, де зі стелі звисають химерні гіпсові нарости, а в Зоологічному залі гіпси нагадують різних тварин. Цікавою є зала Завалів, де всі звертають увагу на цементні пломби поставлені у 1928 р. Вони залишилися неушкодженими після двох землетрусів, що доказує безпечність печерних мандрів у Кришталевій. Повз зал Комин прямуємо до килиму гіпсових кристалів білого, кремо­вого та рожево-бурштинового кольору, що покриває стіни Кришталевого коридору, зал Скелета, що закритий для відвідувачів та при виході всіх проводжає «господар печери - Кам'яний буйвол».

У Кришталевій було знайдено рештки різноманітних тварин та рослин. Тут щороку проводяться змагання зі спелеоорієнтування та розвідувальні роботи, що відкривають нові ходи та зали.

Печера Кришталева (Кривченська) Карта

Коментарі

 • Ангеліна 13.06.2017

  Було дуже цікаво, але трохи страшно, коли почула, що можна розбити собі щось, проходячи 23 км. Трохи боліли ноги, здавалося ніби ідеш по величезному хребті якогось динозавра. Екскурсовод розповідав дуже цікаві легенди. Раджу всім приїхати!

 • Наталія 25.05.2016

  Сьогодні були з класом на екскурсії. Яка там 1 год 20? Я не знаю скільки тривала екскурсія, але то все було бігом. Екскурсовод, половину не розповіла того що обіцйяла : а цю легенду я розповім пізніше, про це я скажу пізніше. Пізніше так і не настало. Діти склизькалися. часом пад там на виході інша була. Іншу теж вже загнали, в результаті хлопчик, що йшов нам на зустріч розбив голову. Йшла дитина з закривавленою головою і притискала хустинку. Воно й не дивно, бо при такому освітлені, і такому темпі екскурсії, отримати травму дуже легко. Самі печери дуже красиві, але організація екскурсії - це жах. І не має елементраного сервісу - туалетів.

 • Олександр 11.05.2016

  ПРИВІТ УСІМ. ЇДЬТЕ В ПЕЧЕРУ У КРИВЧЕ ТАМ ВСЕ ЗМІНИЛОСЯ. ДУЖЕ ГАРНО І КЛАСНО. КАМЯНЕЦЬ ПОДІЛЬСЬК.

 • Оксана 15.06.2015

  Були на вихідних у печері. Дуже сподобалось. Відношення персонулу було привітне, черги ніякої не було, хоча була неділя. Нас зустріли, перерахували і "запустили в печеру". Відразу відчувається особливе повітря. Воно таке свіже, що хочеться там знаходитись довго-довго. Єдине, що не сподобалось - це те, що екскурсовод поспішав. Доїхати до печери стало для нас справжньою проблемою - вузькими вуличками села автобус їздив взад -вперед, ледве розвертаючись. Якийсь один вказівник, обернутий стрілкою невідомо-куди і ціла купа розгалужень. Зустріла кілька людей у безнадійних намаганнях знайти смітник і ще з десяток шукаючих туалет..... А потім говорять, що ми засмічуємо навколишнє.... Але сама печера просто дивовижна!

 • анна 18.05.2015

  та мне по барабану екскурсия мне дз с природи

 • наталя хома 04.05.2014

  класс

 • Екскурсовод 29.10.2013

  Сьогодні побувавши з групою туристів(дітей) в печері «Кришталева», яка розташована в с. Кривче був вражений відношенням і «привітністю» до мене як керівника групи та моєї групи дітей. Підійшовши до входу касир нам пояснив, що потрібно трішки зачекати, щоб звільнився екскурсовод, так як на той час вільних не було. Прочекавши півгодини, до нас із печери вийшла екскурсовод Світлана Іванівна, яка на підвищених тонах та нахабно нам викрикнула, що проводити екскурсії не буде, бо її все це вже замучило. Хоча до кінця робочого дня, котрий закінчується в 18.00 було ще 2 години. На запитання дитини з моєї групи: До котрої години Ви працюєте?, на що Світлана Іванівна в грубій формі викрикнула: «Закрий рот!!!». Проїздивши пів світу, я ніде не зустрічав такого нахабного відношення до людей, а тим паче до дітей. Куди дивится керівництво печери? Хіба нахабність стала вищою за просту людяність та вихованість? Настоявши на своєму, так як група заплатила гроші, даний екскурсовод все ж таки провела екскурсію, хоча на мою думку, вона це зробила задля продажу в печері сувенірів. Невже всі екскурсоводи в цій печері такі не виховані? Чи нам просто не пощастило? Тому прошу керівництво ще раз звернути увагу на свою працівницю, і відправити її на курси по етикету. Дякую! Група туристів з Києва.

 • Вадим 08.09.2013

  А чому ніхто не згадує про печерну ялинку? Чи може її вже там не має?

 • Любов Клим 12.06.2013

  Спасибі екскурсоводу Марії Іванівні Галушці за цікаву і змістовно-проведену екскурсію, проведену 10.06.2013.

 • центр туризму 31.05.2013

  Щодо «спритної пані», то доводжу до Вашого відома, що вона не є працівником печери і центр туризму не несе відповідальності за її дії. Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді не володіє і не орендує жодного квадратного метра території, де розміщені торгові точки , тому навіть при великому бажанні не в змозі створити належні санітарні умови на вищезгаданій території

 • центр туризму 31.05.2013

  Тому, при подальшому плануванні екскурсій в печеру прошу врахувати ці моменти. Хочу звернути Вашу увагу на те, що дії керівника групи з Стрия є неприпустимими, оскільки самовільне відвідування печери без супроводу екскурсовода категорично заборонено, бо така поведінка , в першу чергу, становить загрозу для членів його групи, як в плані травматизму , так і в плані небезпеки заблукати в 23 кілометрових лабіринтах печери. З приводу виникнення проблемних моментів в роботі екскурсоводів прошу звертатись безпосередньо до адміністрації центру туризму, а не до адміністрації печери для негайного реагування. Реквізити розміщенні на інформаційному щиті над входом до печери. Прошу вибачення за принесені незручності. В майбутньому надіюсь, що спільними зусиллями адміністрації і екскурсантів усі будуть отримувати тільки позитивні враження від відвідування печери

 • центр туризму 31.05.2013

  Оксана Пшенична Доброго дня. Дякуємо за слушні зауваження щодо роботи печери. Після закінчення навчального року (кінець травня-початок червня) у печері спостерігається масовий наплив відвідувачів(виробнича практика, екскурсії, пришкільні оздоровчі табори). У штаті печери працює 3 екскурсоводи. Середня тривалість екскурсії з оформленням та інструктажем з техніки безпеки становить 1 год. 20 хв. За один робочий день 1 екскурсовод в змозі провести близько 5 екскурсій. Бувають дні, що майже одночасно приїжджає до печери близько 20 груп. Відповідно утворюється стихійна жива черга. Тому очікування деколи становить великий проміжок часу. Групи приїжджають з різних регіонів України та не звертаються за попереднім записом до адміністрації. Хочу звернути Вашу увагу на те, що групи , які попередньо записались та оплатили вартість екскурсії(безготівковий розрахунок) обслуговуються позачергово.

 • Галина 29.05.2013 29.05.2013

  Цілком підтримую коментар Наталії від 18.05.2013 р.Жах !!! Ніякої організації,відсутні екскурсоводи.Приїхали екскурсанти з Кам"янця,Хотина,Хмельницького,Стрия.Шановний керівник групи із Стрия не витримав довгого чекання і повів екскурсію сам без всякого дозволу (а очікувати довелося близько трьох годин).Це при тому,що ціна екскурсії 15 грн з людини.Пробіглись печерою і нічого не почули.Відсутні елементарні умови.Ще якась спритна жінка збирала з усіх груп по 10 грн за стоянку автобуса,але квитанції не видала.Шановний директоре заповідника Оксано Григорівно! Зважаючи на вище сказане,категорично не рекомендуємо туристам відвідувати заповідник "Кришталева печера"

 • Наталія 18.05 2013 20.05.2013

  Їздили класом -це не екскурсія а жах. щоб потрапити до печери стояли більше 2 годин у живій черзі-спочатку під сонцем потім під дощем. відсутні туалети та рукомийники. хотілося б почути відповідь-кому в кишеню падають гроші зібрані за вхід? невже не можна створити хоча б елементарні умови для відпочинку-лавочки туалети та навіс від дощу?

 • Дарина 07.04.2013

  ми з класом їздили у кришталеву печеру і всім там сподобалось . Особливо легенда про дівчину - змію!!!

 • Віта 25.11.2011

  Дуже гарно тут, були з компанією літом, перша печера, яку я відвідала, дуже задоволена