Печера Еміне- Баїр-Коба (Триглазка)

8431 Переглядів

Опис

Печера Еміне- Баїр-Коба (Триглазка)-1634908402ЯК ДІСТАТИСЯ

На 17-му км траси Сімферополь-Алушта повер­нути біля с. Зарічне до дачного селища за с. Мраморне. Минути відгалуження дороги, що ведуть до обладнаних печер Мармурової й Еміне-Баїр-Хосар. Проїхати ще трохи, і відразу біля дороги, ліворуч, можна побачити зяючі порожнечі - «очі» Триглазки.

Печера входить до комплексу печер на плато Чатир-Дагу, поряд з Мармуровою та Еміне-Баїр-Коба. Довжина ходів - 950 м, гли­бина - 150 м. Вхід в печеру знаходиться на висоті 975 м. Температура повітря тримається на позначці 6-8° С

У червні 2010 р. печера відкрила свої зали та ходи для всіх охочих. Печера має три входи. Екскурсійний маршрут розбитий на дві частини. Загальнооглядовий, обладнаний сходинками, перилами, майданчиками для огляду та освітленням, опускається на 70 метрів. Екс­тремальний потребує додаткового споря­дження та фізичного навантаження. Для цього екскурсантам видаються обв'язка, ліхтар, каска і надається супровід досвідченого інструктора. Довжина похилого ходу - 126 метрів. На шляху у великих залах зустрічаються два вели­ких уступи - скам'янілі водоспади, потужні каскадні натікання золотисто-жовтого кольору. У нішах, невеликих куполах і тріщинах цього ходу увагу привертають красиві, бездоганної форми сталактити і сталагміти, коралоподібні «квіти» і інші печерні утворення. Надзвичайно красивим є озерце шириною в 2,5 м та глибиною в 3 м, а вода, яка до нього стікає, утворила пре­красні кам'яні каскади на стіні.

Печера Еміне- Баїр-Коба (Триглазка) Карта

Коментарі