Озеро Несамовите

31915 Переглядів

Опис

Озеро Несамовите-1634955938Несамовите — одне з найвище розташованих озер Українських Карпат (1750 м. над рівнем моря). Лежить у межах Карпатського національного парку, у льодовиковому карі (впадині) на східних схилах гори Туркул (хребет Чорногора). Несамовите — льодовикового походження. Довжина озера 88 м, ширина 45 м. Формою воно дещо нагадує Антарктиду. Озеро живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Дно озера біля південних берегів вкрите валунами, у північній частині поширені піщано-мулисті відклади. Південний і західний берег кам'янистий: на нього осипаються продукти розпаду скельного схилу. Морена (шар породи, яку зібрав на своєму шляху льодовик) вздовж протилежного берега вкрита субальпійськими луками, тут ростуть гірська сосна, жереп і ялівець. Несамовите в останні роки інтенсивно заростає осокою. Люди часто залишають на березі або кидають у воду сміття, що сприяє швидкому забрудненню екосистеми озера і росту водяних рослин. Глибина Несамовитого по всій площі коливається в межах 1—1,5 м. Поверхневого стоку озеро не має, однак нижче моренного валу витікає декілька струмків — приток Прута.

Озеро Несамовите лежить на території Говерлянського заповідника, поблизу Чорногорського хребта, під вершиною Туркул, на висоті приблизно 1750 метрів над рівнем моря. Озеро і прилегла до нього територія - це незвичайний, вражаючий куточок альпійської незайманої природи: високі кам'янисті або порослі яскраво-зеленим пухнастим килимом альпійки вершини, глибокі долини, утворені стародавнім льодовиком, що перемежовувалися смужками високогірної зеленої вільхи і полянами некошених трав, круті ущелини з випираючими ребрами кам'яних складок, стрічки стежин і веселі потоки з кристально чистою водою.
Полонина Марішевська приваблює туристів високогірними пейзажами і як зручне місце для тимчасового базування в заповіднику, оскільки на полонині є колиба і джерельна вода. З гори Марішевська відкривається вигляд на вершини Пожежевська, Гомул і Говерлу. Озеро Несамовите-1634955938
Місцевість поблизу Несамовитого вражає фантастичними доісторичними формами. У чашкоподібну долину, обмежену дуже крутими і високими берегами, врізаються залишки небачених гігантських стін і розрізають її на три частини. Це голі, дуже гострі і круті стіни - Козли Малі і Козли Великі. На худих хребтах цих Козлів стирчать нарости - гострі списи і башти. З суворим, загрозливим рельєфом гострих і голих скель контрастує весела долина, що вистилає м'яким оксамитовим килимом альпійки і некошених трав. Пейзаж захоплюючий - заради таких вражень хочеться приходити сюди знову і знову!
Про Несамовитого існує багато легенд. Кажуть, що якщо в озеро кинути камінь, воно закипить, і мандрівника в дорозі обов'язково застане негода. Інша «правдива» історія розповідає про те, що біля озера збираються душі самовбивць і танцюють. Горе тому, хто попадеться в руки безбожників. Єдиний захист - це звук трембіти, від сумного звуку якої вони біжать, світ за очі.

Озеро Несамовите Карта

Коментарі

  • Людмила 12.08.2017

    Прекрасное место для отдыха. Реально круто сделали массу фото. Пойдите не пожалеете

  • Юра 09.12.2013

    Бивали реально круто ))))))))))))) Счас пишу о нем реферат хорошая информация

  • Даша 25.11.2013

    Мне 10 лет я была на Несамовите озере. Там очень интересно советую побывать!