Олеський замок

27892 Переглядів

Опис

Олеський замок-1642786147Олеський замок - візитна картка Львівщини. Це перший замок, відновлений і відкритий як музей в радянський період Україна. Щоправда, спочатку він був оголошений "ідеологічно шкідливим". І Щербицький довго сумнівався, а чи варто пускати туди відвідувачів. Тоді у дворі поставили фігурку Леніна. А біля замку настійливо порадили встановити пам'ятник Першої кінної армії Будьонного. І, нарешті, в кінці грудня 1975 Олеський замок відчинив свої двері для всіх бажаючих. Але в маршрут організованих туристичних груп, крім замку, в обов'язковому порядку входило відвідування пам'ятника Будьонному.
Олеський замок - це пам'ятка архітектури XIII-XVIII століть. Єдина в Україні фортеця часів Київської Русі. Існує припущення, що замок звів один з синів галицько-волинського князя Юрія Львовича - Андрій або Лев. Перша письмова згадка про замок датується 1327 роком.
Замок традиційно побудували на підвищенні, що і було основою укріплення. Нижче, по спуску гори, кільцем проходив вал із частоколом, а далі - ще одна лінія оборони - вал в водяним ровом. Замок знаходився не в особливо вигідне розташування - на кордоні Литви і Польщі. За володіння ним постійно вели боротьбу, його господарями ставали то литовці, то поляки, то українці.
Для поляків Олеський замок доріг тим, що в його стінах в 1629 році народився майбутній король Польщі Ян III Собеський. Існує легенда, що він з'явився на світ під час грози. І коли бабка-повитуха поклала новонародженого на мармуровий стіл, вдарив сильний грім, стіл тріснув і бабка оглухла. Відразу ж заговорили про те, що немовля буде незвичайною людиною.
У середині XIX століття в Олеську був сильний землетрус. Гора тріснула, стіни навколо розійшлися. З часом замок перетворився на руїну. У свій час його як-то намагалися відродити поляки. Але в 1951 році у фортеці сталася велика пожежа.
Відомий музейник Борис Возницький дав замку друге народження. У стінах музею розмістився музей українського мистецтва XIV-XVIII століть. І сьогодні замок - це філія Львівської галереї мистецтв. Експозиція музею налічує більше 1500 експонатів: унікальна колекція ікон, мало не найбільша в Європі колекція дерев'яної скульптури XIV-XIX ст., В тому числі, роботи "українського Мікеланджело" Йоганна Пінзеля, колекція гобеленів, меблів, живопису. А величезна батальна картина XVII століття "Битва під Віднем" сім на сім метрів навіть не вміщується на стіні. Зараз її реставрують у Польщі. А поки в одному із залів замку заради цього шедевра готуються на три метри піднімати стелю. 

Найвідоміший замок Львівщини. Він добре проглядається з автотраси Київ - Львів, так, як розташований на горі. Зараз у замку відкрито музей (Олеський замок є філією Львівської галереї мистецтв), де представлені експозиції стародавніх меблів, скульптур, ікон, живопису. Парк навколо замка прикрашають скульптури. По алеях парку можна покататися на  бричці й послухати історії та легенди про Олеський замок. У тутешніх стінах знімали епізоди фільмів « Д’Артаньян і три мушкетери», «Вогнем і мечем» і багатьох інших.
Як дістатися:
Олеський замок розташований на околиці селища Олесько, через який проходить траса Київ-Львів (близько 75 км від Львова). Дістатися до Олеська можна на маршрутному таксі «Львів-Броди», яке регулярно відправляється від Автостанції № 2 Львова (вул. Б. Хмельницького, 225). У 6 кілометрах від замку знаходиться станція «Ожидів-Олесько», на якій зупиняються приміські електропоїзди, що прямують від Львівського приміського вокзалу (вул. Городоцька) у Бродівському напрямку.

Олеський замок Карта

Коментарі

 • Оксана 05.06.2017

  Приїхали з сім'єю на зелені свята оглянути Олеський замок в понеділок: 05.06.2017р. Виявилося, що у працівників замку вихідний, брама замкнена, зайти на територію неможливо. При тому, сувеннірні кіоски через дорогу працюють і заробляють по повній. Таких як ми туристів під брамою назбиралося вже зо 5 автівок, усі розчаровані. Так в будній день, коли люди на роботі, навряд чи хтось матиме можливість привезти сім'ю на екскурсію.

 • Евгения 11.05.2017

  Возмущению нет предела!!!отношение персонала музея к своим посетителям паскуднейшее. На просьбу ответить на вопрос есть ли у них экскурсоводы нас отправили в кассу за билетами, после того как мы купили билеты нам торжественно объявили что экскурсию надо заказывать заранее. Так как персонала возле входа было много и они ничего не делали, только мило беседовали, мы предложили оплатить экскурсоводу экскурсию, в ответ мы услышали: идите читайте , там все написано... Но еслиб мы хотели просто почитать мы б нашли статью о нем в интернете!!!но так как , по всей видимости , работников замка не волнует впечатление туристов от их достопримечательности, они так же лениво не желая что-либо предпринимать продолжили "колупаться в носу". Желания вернутся сюда отбили напрочь, очень разочаровало такое отношение.Желаю дирекции замка пересмотреть свою политику работы и обратить внимание на людей которые являются " лицом " замка, с таким отношением разбегуться все туристы!!!!ПОЗОР!!!!

 • Ярослав 08.09.2016

  Відвідували замок на День незалежності 24.08.2016 р. Вийти на горб до замку було нелегко (старші люди), а там нас послали назад вниз щоб придбати квитки в буді біля воріт. Попросили викликати адміністратора. Через 5 хв. підпираючи рукою стіни вийшла п'яна чергова по замку Оксана. Наше прохання оплатити вхід та екскурсію в замку було відхилено. Змушені були повертатися вниз по квитки. Працівниця замку Надя була в ролі екскурсоводу. В замку експонатів дуже мало, але навіть і про ті що є вона зовсім нічого не знає, на жодне запитання відповіді дати не могла. Недорого, але і не цікаво. Не тратьте час та гроші -оминайте Олеський замок.

 • Іван ост 18.08.2016

  Замок дуже гарний але сервіс місцевих чудо підприемців жах Відсутні смітники продають необліковані квитки ліві та скриваються від сплати податків-кажуть про кришування

 • Розчарований відвідувач 26.07.2016

  Вирішили з дружиною відвідати даний замок. Ніяк не виходило, нарешті зібрались та вирушили. На сайті вказано що він працює з 10 год. ранку. Приїхавши в 11:20 він виявився зачиненим та таким що працює з 12:00. Далі веселіше. В касі кажемо що хочемо екскурсію. Питає скільки Вас - відповідаємо що двоє і чуємо, що для двох екскурію ніхто проводити не буде, хіба беріть квитки а там собі домовляйтесь. Обурпні поїхали геть так і не відвідавши замок. Більше того, випивши каву із одноразової посуди я незнайшов жодного смітника в радіусі 30 метрів. Прийшлось забрати стаканчик в авто. Люди скажіть в яку Європу ми йдемо, якщо ми про екскурсію маємо з кимось домовлятись, якщо сміття я маю везти з собою за 100 км. бо адміністрація невзмозі встановити елементарно смітники. Про що ми можемо говорити. Соромно.

 • Роксолана 21.03.2016

  Працюю в сфері туризму вже 20 років. Привезла на екскурсію в Олеський замок туристів. Хотіла показати підземелля і колодязь, але моє розчарування!!!! То там якісь склади то ганебна і бездарна виставка тортур. Щоб потрапити в підземелля треба ще раз платити. Питання кому? Якомусь Жуку з Разінковою - Возницькою в приватну кишеню? Адже відкати сьогодні в моді! А може в такий спосіб ми готовимо нашу молодь до тортур на сході країни? Думаю, що пані Разінкова - Возницька взагалі не має уяви про культуру!!!

 • Марія 16.02.2016

  Мене, як пересічного туриста цікавить справа виставки тортур в Олеському замку? Вона не представляє жодної історичної цінності, а несе тільки поширення зла! Ганьба нашій культурі!!! Маю враження, це добре налагоджений канал дирекції відмивання грошей!!!ГАНЬБА!!!

 • вчителька історії Львів 27.09.2015

  25.09.20015 чекати на екскурсію в Олеському замку нам привелось 20хв. Дівчата нас запросили на приватну виставку тортур. Дівчина нам почала розповідати таку аніхею!!! Ми мали враження, що дівчина сама не знає, що вона несе. Розповідала дітям про пояс вірності і про вбивства. Коли, я намагалася перервати розповідь, вона строчила як кулемет. ПАНЕ ДИРЕКТОР! ЦІ ВАШІ ДЕРЕВ"ЯШКИ, НЕ КОШТУЮТЬ ЖОДНОЇ ГРИВНІ, А ЛИШЕ ДЕМОРАЛІЗУЮТЬ ДІТЕЙ!!! В КРАЇНІ ВІЙНА, А ВИ СІЄТЕ НЕНАВИСТЬ, ОБМАН І ВОРОЖІСТЬ- ВИКОРИСТОВУЮЧИ МАЛООСВІДЧЕНИХ ДІВЧАТ-ЕКСКУРСОВОДІВ, ЯКІ ЗА ГРОШІ БИ ЗРОБИЛИ ВСЕ!!! ЦЕ АМОРАЛЬНО!!! Адміністрація замку-припиніть розводити людей і заробляти гроші аморально!!! Колеги вчителі! Ігноруйте виставку! Батьки за таку екскурсію будуть мати до вас притензіїї!!! Бо діти після такої виставки стають агресивними! АДМІНІСТРАЦІЯ ВКЛЮЧІТЬ РОЗУМ!!!

 • Александр 02.09.2015

  Замок хороший, но есть минусы. Стоянка машин возле замка не охраняется, администрация ответственности не несёт.На стоянке часто бьют стёкла машин и крадут вещи.

 • Инна Макаренко 14.06.2015

  Абсолютно согласна с предыдущими комментариями. Были в Олеськом замке 11.06.2015. В 15.45 нас уже не пропустили в замок, зато после шести вечера охрана пропустила нас на территорию замка за 50грн, в сам замок мы так и не попали. Я страшно возмущена!!! Это единственные замки Украины у которых свой ленивый график работы!!! В 16.00 замки уже НЕ РАБОТАЮТ, местные жители хорошо осведомлены как можно попасть в замок в нерабочее время за ОСОБУЮ ПЛАТУ!!! Я уверенна что это хорошо отлаженная система, которая приносит хорошие дивиденды дирекции замка.

 • Инна 14.06.2015

  Абсолютно согласна с предыдущими комментариями. Мы были в четверг 11.06.2015г в Олеськом Замке, 15.45 нас уже в замок не пустили, зато после семи мы посетили территорию Олеського замка за 50 грн с разрешения охраны, в сам замок мы так и не попали!!!!!! Я страшно возмущена - это единственные замки Украины которые живут по своему ленивому графику!!!! В 16.00 замки уже НЕ РАБОТАЮТ!!!! Кроме того нам подсказали жители Олесько как попасть в замок по ОСОБОМУ ГРАФИКУ и по ОСОБОЙ ЦЕНЕ!!!! Я очень сомневаюсь что администрация замка не в курсе такой работы и очень интересно какие откаты они получают????

 • dog32 08.06.2015

  Хотіли провести вессілля на Олеському замку але не встигли попасти на територію.Охорона вимагала з нас 200грн за те щоб ми зайшли після закриття замку.Коли ми ішли на замкову гору нас побачила жінка яка своєю вподобою була схожа на Ларису Борисівну Возницьку. Вона підняла на нас крик за те що увійшли на територію замку після закриття. Охорона зіпсувала весілля своїм втручанням.На мою думку цій жінці треба було накричати на охорону яка бере хабарі у великих сумах.І це Європейський замок.

 • Марія 18.05.2015

  Куди подівалася карета з парку Oлеського замку? Може хтось щось знає?

 • Борис 24.04.2015

  Был вчера с семьёй в Олесском замке и как каждый год хотели мы покататься на карете и послушать интересные рассказы. Но к нашему удивлению карету мы не увидели. Сходили в музей, а когда спросили будет ли сегодня карета, женщина с персонала сказала нам по секрету, что кареты не будет. Потому чтобы продлить договор на этот год, кроме уплаты за аренду парка, с них попросили неподъёмную сумму и ещё себе в карман! Какой позор! Зачем тогда Майдан и всё остальное! За что мы боролись...

 • София 21.12.2014

  Были с друзьями в Олеском замке. Что касается выставки пыток в замке, это дешевая разводиловка. С меня содрали 20 гривен за вход. Считаю, что эти деньги я просто потеряла. Если Администрации замка мало крови, пусть едут в АТО со своей выставкой. Студентка, не выдержавшая пыток - София

 • Катерина 18.12.14 19.12.2014

  Я вчителька. Ми з дітками приїхали до Олеського замку на екскурсію. Мені було соромно і боляче за те, що моїх діток - школярів майже силою затягнули на виставку тортур і покарань. Одночасно посіяли в їхні серця жорстокість і агресію!!! Аміністрація замку де ваша совість!!! На сході країни вбивають людей, а ви в культурному місці поширюєте ненависть і смерть, яких сьогодні і так не бракує!!! Таким способом заробляєте гроші на низменних почуттях!!! Як ми виховуємо наших дітей, адже вони майбутнє нашоі краіни!!! Сором і ганьба!!!

 • Марта 31.07.2014

  Мені дуже сподобався Олеський замок, красиві пейзажі приемні люди, одним словом збулась моя мрія, всіх запрошую.

 • Анна 05.05.2014

  Администрация замка, отзовитесь!!! Прочитала многие отзывы и также решила не остаться равнодушной к вопиющей обстановке по входу в замок. Посетив замок, были удивлены, что время работы замка только до 16-часов. Почему территория закрыта? Наверно, для того,чтобы охрана на воротах замка могла иметь дополнительный заработок? Хочется надеяться, что это не с молчаливого согласия Администрации? Хотя-бы официально замок работал до 19.00. Но это не выгодно охране на воротах замка. Мы такие были не одни, кто приехал к закрытым воротам. Люди привозят детей, чтобы показать Европейскую культуру,открыть детям мир прекрасного!!! А на деле получается - во всей красе показываем безкультурье - плати и заходи!!! За деньги можно купить всё?За 50 гривен - вопрос решается на месте. Уважаемая Администрация! Обратите Ваше внимание на позор, который обпушивается на Ваши головы! Скажу больше, я сама из Украины, моя семья живёт в Англии. Посетив свою историческую Родину, вместо гордости я испытала позор возле входных ворот замка. Обращаясь к Вам с письмом,я очень надеюсь, что всё это происходит не с Вашего молчаливого согласия, что Вы не владеете реальной ситуацией и что такое вымогательское, позорное поведение охраны на входных воротах замка Вы не поощряете!!!

 • GRETA 23.04.2014

  ПРИЕХАЛИ НА ПАСХАЛЬНЫЕ ПРАЗДНИКИ СЕМЬЕЙ С ДЕТЬМИ ИЗ ГЕРМАНИИ ПЛСЕТИТЬ ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК. ОЧЕНЬ РАЗОЧАРОВАЛИСЬ!!! ЗАМОК БЫЛ ЗАКРЫТ. ПОЧЕМУ? ПОНЕДЕЛЬНИК ВЫХОДНОЙ!!! ЗАТО НА ТЕРРИТОРИЮ ЗАМКА МОЖНО ЗАЙТИ ЗА 50 ГРИВЕН С ЧЕЛОВЕКА, НАДО ЗАПЛАТИТЬ ОХРАНЕ НА ВХОДЕ. И ЭТО ЕВРОПА!!!! В ЕВРОПЕ ВСЕ ПАРКИ ОТКРЫТЫ ДЛЯ ПОСЕЩЕНИЯ!!!! ЭТО ГОРДОСТЬ НАРОДА!!!! А ЗДЕСЬ ЗА 50 ГРИВЕН - ЭТО ПОЗОР ДЛЯ РУКОВОДСТВА ЗАМКА!!!! ИЛИ ЭТО УЖЕ ЧАСТНАЯ СОБСТВЕННОСТЬ? МЫ ЕХАЛИ В ЕВРОПУ, А УВИДЕЛИ И ГЛУБОКО РАЗОЧАРОВАЛИСЬ!!! И НЕ ТОЛЬКО МЫ!!!! ГОРЬКО И ОБИДНО, ЧТО НАРОДНОЕ ДОСТОЯНИЕ СДЕЛАЛИ КОРМУШКОЙ ДЛЯ ОХРАННИКОВ НА ВОРОТАХ И ТЕХ, КТО ЭТО ДОПУСКАЕТ!!!!

 • Ксения 02.08.2013

  Почему люди в Украине живуи бедно?Работать не хотят!!! Олеський замон работает до 16.00 в летнее время, люди не "переутруждают" себя работой, ребята это позор. А потом мы жалуемся на власть народную и как все запущенно. Приехали из Киева, Тернополя, и других городов нас было более 20 человек , в 16.00 вход закрыт, рядом с замком сувенирные лавки стоят интересно для кого, если работа замка завершена На нашем примере работники замка потеряли на ровном месте более 1000 грн! И это каждый день!!! Делаем выводы))) А может замок уже не государственная власность и хозяину плевать на историческую ценность, ведь на территории есть ресторан.

 • юля 12.03.2013

  зовсім нудно,і в інтернеті немає розповіді про нього

 • грищук зорян 21.02.2013

  це супер!!! треба побочити !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • жанна 01.10.2012

  Все дуже прекрасно, але... Охоронці, як цербери не пускають на територію, бо "ви пані забрудните паркет" З якого це дива в державний музей потрібен попередній запис?! А якщо я приїхала з Лондона і не записалась, то що я не можу подивитись на красу?!!!! А протримати групу дітей з 35 чоловік під дощем півтори години, бо ще не прийшов ваш час!!!!! " Панове" де ваше порядність!!! То не є ваша власність!!! Де , в якій країні є ще таке паскудство!! Ганьба вам , львів'яни, бо я завжди ввжала вас порядними та вихованими людьми ! Я думала, що Львів живе за київським часом, бо тоє Україна! А виявляється в "церберів" з Олеського замку "свій" інший час і " ви пані будете чекати мого часу". Це просто жах!!! У нас навіть з історичної спадщини роблять приватну власність. Звісно скільки можна "заробити" на туристичній групі, коли на території замку працює "шикарний ресторан". Зробили з краси смердючий генделик. Ганьба!!!

 • Наталья 09.09.2011

  Во время посещения этого замка (еще все вокруг было закрыто) мы встретили олененка )))) На территории замка красивый парк с удивительными статуэтками ))))