Нікітський ботанічний сад

16451 Переглядів

Опис

Нікітський ботанічний сад-1642613032Нікітський ботанічний сад заснований в 1812 році - це справіді мальовничий куточок Криму та визначна пам'ятка Ялти. Засновник саду - видатний вчений-біолог XIX століття Християн Стевен. Сад утворюює кілька парків: Верхній, Нижній, Приморський, парк на мисі Монтедор. Ботанічний сад являє собою велику колекцію рослин з усього світу та одну з найстаріших науково-дослідних установ.

В 1811 в Петербурзі був підписаний указ про заснування в Криму казенного ботанічного саду.
Стевен, який став директором саду, розпочав активну діяльнсть в плані розвитку саду, і, незважаючи на чистеленні труднощі, невдовзі заснував бібліотеку і музей, налагодив зв'язки з приватними особами та установами, які почали надсилати саджанці та насіння з різних куточків Європи.
Коли губернатором Новоросії був призначений князь М.С. Воронцов: при ньому побудували насипну дорогу, налагодили пароплавне сполучення між Одесою і Ялтою, одне за іншим на Південному березі стали виникати маєтки, а в себе Воронцов завів зразкові виноградники. Тоді Нікітський ботанічний сад почав виходити із складного становища. У 1828 році були зроблені перші посадки винограду в урочище Магарач, що належало Саду. Тоді ж з'явилися знамениті віялові пальми, магнолії, платани, які зараз здаються «рідними» деревами Південного берега.фото Другий директор Саду, Микола Андрійович Гартвіс, зібрав чудову колекцію хвойних порід: гігантські секвої з Каліфорнії, кедри, кипариси, сосни. Спеціальна експедиція побувала на Кавказі і привезла в Крим ялицю кавказьку, ялина східну, рододендрони, азалії.Поступово колекція саду почала збільшуватися.
Зараз колекція Нікітського ботанічного саду налічує більше 28 000 видів, гібридів і сортів.
В ботанічному саду можна побачити такі рослини, як: Альбіція ленкоранська, Інжир (смоківниця),Кактуси, Кедри ліванські, тощо
Сад знаходиться в сприятливій кліматичній зоні, тому навіть взимку тут квітнуть деякі рослини.

Ботанічний сад є справді дивовижним місцем, де людина може відпочити від щоденної метушні і поринути в казковий світ природи та навколишнього світу.

Нікітський ботанічний сад Карта

Коментарі

  • Аліна 13.01.2012

    Я там була.Він мені дуже сподобався