Музей гуцульського побуту та етнографії

13409 Переглядів

Опис

Музей гуцульського побуту та етнографії-16349496208 січня 1999 у Верховині був офіційно відкритий приватний Музей гуцульського побуту та етнографії. Протягом трьох десятків років Верховинець Роман Кумлик збирав різноманітні експонати - предмети побуту гуцулів, давню одяг горян, грошові знаки різних часів та багато іншого пов'язане з Гуцульщиною.
Особливою гордістю Романа Кумлика є колекція музичних інструментів, де на огляд відвідувачів представлено величезну кількість скрипок, деякі виготовлені ще в період Австро-Угорщини та Польщі.

Матеріали збирали протягом 30 років - це предмети побуту, старовинна гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Предметом особливої гордості господаря є колекція музичних інструментів.
Пан Роман особисто проводить екскурсії і грає на кожному інструменті, серед них скрипки, цимбали, коза, дримби, трембіти, роги, захоплююче розповідає про кожен з інструментів.
Наприклад, ріг - старовинний "мобільний телефон", оскільки його використовували для передачі повідомлень на великі відстані. Трембіта - обрядовий інструмент, який використовувався в Коляді, під час похорону, весілля. Особлива любов в пана Романа до скрипки. У його колекції є і скрипка-довбанка, і прямокутна скрипка.
У виконанні господаря Ви також почуєте народні пісні, гуцульські співанки (невеликі куплети на різну тематику), відомі шлягери різних років, і все це під акомпанемент на цимбалах та інших інструментах.
Кожна екскурсія - імпровізація, і відвідавши Музей кілька разів, Ви все одно почуєте від Романа Кумлика багато нового і цікавого про життя гуцулів, їхні важкі будні і яскраві свята, гострий гумор і самобутнє мистецтво.

Робочі дні: Музей можна відвідати в будь-який час за попередньою домовленістю з власником

Музей гуцульського побуту та етнографії Карта

Коментарі