Меморіал "Козацькі могили"

16850 Переглядів

Опис

Меморіал \Меморіал являється пам'ятка історії нашої країни. Тут відбувалася знаменита битва під Берестечком, яка тривала з 1648 по 1654 рік в якій полягло безліч воїнів Б. Хмельницького. Георгіївська церква-мавзолей увічнила пам'ять про загиблих, а згодом за цим місцем закріпилася назва «Козацькі могили».
Ця битва була надзвичайно масштабною за участю понад 200 тисяч осіб. У боротьбі зійшлися армії польського короля Яна Казимира з Об'єднаною козацької армією (під проводом Б. Хмельницького) і татарської (під керівництвом кримського хана Іслам-Гірея ІІІ). Проте татари припинили боротьбу на стороні козаків і захопили в полон головнокомандувача - Богдана Хмельницького. І хоча козаки билися до останнього, у цій битві перемогу здобула армія польського короля, була підписана мирна угода.
Під час будівництва дороги, що з'єднує Дубно і Берестечко, яка пролягла через поле битви, було розкопано велику кількість людських останків і зброї. Тоді було вирішено поставити меморіал загиблим, і почався збір коштів. Проект меморіалу був розроблений студентом Петербурзької академії мистецтв В. Максимовим під чуйним наглядом архітектора В. Леонтовича, і в 1910-1914 рр.. під селом Пляшева була побудована Георгіївська церква-мавзолей, куди і перенесли останки загиблих, а згодом за цим місцем у народі закріпилася назва «Козацькі могили».
Сучасний комплекс заповідника включає дерев'яну Михайлівську церкву, Георгіївська меморіальна церква, на нижньому ярусі цього храму розташований саркофаг з останками, кам'яна стіна і келії монастиря, які були побудовані ще в 1914 році. Завдяки розкопкам музей поповнювався великою кількістю експонатів. Сьогодні також на території заповідника розташований Свято-Георгіївський чоловічий монастир УПЦ.

Меморіал "Козацькі могили" Карта

Коментарі