Масандрівський палац

13070 Переглядів

Опис

Масандрівський палац-1642608030Найбільш відомою та визначною пам'ятка Масандри є Масандрівський палац, який в минулому служив резиденцією царя Олександра III. У 1881 році князь С.М. Воронцов розпочав будівництво палацу. Місцевість для будівництва була обрана біля церкви Усікновення глави Іоанна Предтечі серед скель та мальовничої природи. Архітектором палацу став француз Бушар.
Після смерті князя С.М. Воронцова в 1882 році будівництво Масандрівського палацу було зупинене. Довгий час Масандрівський палац не функціонував. В 1892-1900 рр. за проектом професора М.Є. Месмахера, відбулось зведення ансамблю палацу. Дещо змінився декор фасаду, планування та інтер'єр. Архітектором став О.Е. Вегенер.
Будівля налічувала три поверхи. Даж у вигляді піраміди та значна кількість архітектурних деталей, особливості побудови башт - все це створює враження неймовірної легкості та краси соруди.
Масандрівський палац призначався лише для відпочинку, тому тут вине знайдете великих залів для прийомів гостей, а лише невеличкі затишні кімнатки.
Біля палацу знаходиться великий парк (6 га), який і разом із самою будівлею створюють унікальний палацово-парковий ансамбль. Протягом багатьох років палац використовувався як державна дача. У 1990 році Масандрівський палац був переданий у відання музейного об'єднання "Палаци і парки Південного берега Криму" для відновлення в ньому інтер'єру-експозиції часів Олександра III.

Масандрівський палац Карта

Коментарі