Карпатський трамвай

22920 Переглядів

Опис

Карпатський трамвай-1632770596

Карпатський трамвай – це унікальний туристичний маршрут вузькоколійкою в Карпатах. Ця колія, вдвічі вужча за стандартну, прокладена 110 років тому. Тепер тут возять ліс і туристів. Така прогулянка в гори приваблива в будь-яку пору року.

Вигодська вузькоколійна залізниця (Карпатський трамвай) — мережа гірських вузькоколійних залізниць в Українських Карпатах в Долинському районі Івано-Франківської області поблизу смт.Вигода. Побудована в ХІХ ст. для вивозу деревини з гір. Сьогодні діє як за призначенням, так і як туристичний маршрут. 

Історична довідка:

Відкрита в 1860-х роках вузькоколійна залізнична гілка поєднала Бойківщину з лесоперерерабативающей метрополією Австро-Угорщини. Мережа вузькоколійок стала незамінною у заготівлі, переробці та збуті деревини. Вона розширялися по мальовничих Горганами, стаючи свідком величі Австро-Угорської імперії, перипетій війни і партизанських подій, вбираючи в себе колорит місцевого народного життя та піт тяжкої праці лісоруба. Досягнувши найбільшої протяжності і розквіту в радянські часи, до кінця минулого століття вона почала поступово занепадати, прітерпевая і від природи, і від людини. На єдиній оновленої повністю Мізунській гілці, колись лише промислової вузькоколійної залізниці, в даний час створено цікавий екскурсійний маршрут.
Опис маршруту:
Карпатський трамвай проходить по єдиному в Україні екскурсійним маршрутом по вузькоколійній залізниці, прокладеної вздовж річки Мізунки у мальовничому Карпатському передгір'ї. Ширина вузької колії - 760 мм, це майже в 2 рази менше за традиційну європейську. До складу потягу входить локомотив, в якому є 12 місць для туристів, де можна спостерігати за роботою машиніста, та 2 вагони на різний смак туриста: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа для веселого відпочинку і фотополювання.
По дорозі екскурсовод розповість про історію та велич мережі вузькоколійних залізниць, їх призначення і про те, як удалося реконструювати останню на Прикарпатті залізничну гілку з вузькою колією. На маршруті передбачені зупинки біля мосту через річку Мізунка, джерела мінеральної води "Горянка", висячого болота Ширковець, станції Дубовий Кут та біля каскаду Мізунській водоспаду. Карпатський трамвай долає чотири мости (всього їх на шляху - понад тридцять). Замовивши екскурсію до станції Міндунок, можна відвідати колишнє селище лісорубів, від якого залізничні промислові гілки розходяться в гори за різними напрямками, поспостерігати за маневрами «зеленого трамваю».
На станціях Міндунок або Дубовий Кут за бажанням можна організувати пікнік.

Карпатський трамвай Карта

Коментарі

 • Ирина 28.08.2017

  Только приехали с єкскурсии.По пути посетили скалы Довбуша и Гошевский монастырь. Понравилось очень. Хороший обед. А вот разрекламированный "карпатский трамвайчик " не очень. На фото он смотрится неплохо. Но... Требует покраски и ухоженности.Замены вагонов. Владельцы за 5 лет существования этого маршрута не сделали ничего. Экскурсовода совсем не было слышно. Все гремит и очень медленно едет. До въезда в горы смотреть нечего. Село и тыл частного сектора. Не интересно и скучно. Только радует,что побывали в Карпатах.Неприятно поразили высохшие карпатские реки!Обидно. Веселили музыканты,как могли.

 • ОЛЕНА 22.06.2017

  Після останнього коментаря минув рік, записатися на екскурсію дуже проблематично, за 6 місяців заскоро за місяць запізно, між організаторами не налагоджена співпраця, кому телефонувати, хто відповідальний? Читаючи попередні коментарі задумуєшся наскільки небезпечна така мандрівка? АДЖЕ ВІДПРАВЛЯЄМО НА ТАКІ ЕКСКУРСІЇ НАШИХ ДІТЕЙ.

 • Галина 28.05.2016

  Ми возили своїх школярів на цю екскурсію.Стикнулися з масою неприємних організаційних проблем. У спеку всі вагони закриті. Нам це пояснили що можливий дощ і вони дбають про нас. Увесь час наша група із 40 дітей і батьків парилась у цьому жаху. Вікна відкривали з однієї сторони і все одно був перетяг бо двері у вагончики просто зломані і незачиняються. В обидвох тамбурах всю дорогу хтось із дорослих змушений був стояти і тримати двері щоб непротянуло дітей.Звичайно що ми мали свою їду і нам сказали що ми можемо у п.Гані за столом перекусити. Коли вона взнала що ми у неї нічого купувати не будемо навіть чути не хотіла про посидіти за столом і сходити в туалет. Я з одного боку її розумію але має бути і якась угода з фірмою яка возить їй туристів і робить в глухомані заробіток. У нас було 26 дітей і хтось би точно захотів пампуха- а так напевно давилась ними у вечері сама. Керівник потягу змився вмомент як побачив що ми дітей кормили на траві і бігали по кущах.Динаміки в несправному стані звичайно що щось і було чути але повчальної екскурсії ми недочули із-за скрипу і шуму.Звичайно гарні пейзажі і гарний колектив скрасив подорож але якби не смачний обід в кафе і дуже цікава екскурсія у музей Спадщина та відвідування Гошівського монастиря миб пошкодували про таку довгу подорож з Львова. Ми хочемо в Європу тож коли берете такі гроші за екскурсії- робіть їх з належним сервісом. Причепіть той третій вагон щоб був вибір ( дощу ток і небуло) поремонтуйте динамік і двері. Подбайте про якісь туалети а невсеж по кущах-дбайте про те з чого живете.

 • Петро 16.05.2016

  Цей "трамвай" втрачений час і гроші. Зручностей ніяких, дивитися нічого. Убогість. Єдине, що цікаво - транспортування лісу цією узкоколійкою. А як для огляду - коли їдеш дорогою чи звичайною залізницею бачиш значно більше. Просто у організаторів бажання заробити на пустому місті.

 • Таня 28.10.2013

  Я погоджуюсь з анонімом. З власного досвіду переконалась в небезпеці цього трамвайчика. Коли ми повертались уже назад, то зійшли з рейок. Добре що не перекинулись, бо якраз їхали рівниною. А як би курсували на тих місточках, чи вздовж прірви, де є гарантія, що там не перекинемось? Народ впринципі був не переляканий (у пані Ганни добре почастували), але ж всетаки про безпеку маршруту треба задуматись!

 • *) 20.10.2013

  мені дуже сподобалося!

 • анонім 06.10.2013

  Карпатський трамвай - це одне з найнебезпечніших місць на Україні. Колія по якій він їде в деяких місцях взагалі не прикріплена до земляного полотна. Це велика небезпека. Особливо це небезпечно їхати по иакій колії на мостах. І куди дивиться власник цього екскурсійного туру. Невже йому не страшно за життя людей які їдуть цим маршрутом?!

 • Ігор 10.06.2011

  Я їхав з Івано-Франківська на автобусі, до Вигоди (15 км від Долини). Трамвай їде наскільки я пам"ятаю в 11й і 15й годині. Ціна 50 грн

 • Валентина 10.06.2011

  а як туди добратися з Івано-Франківська? і о якій годині курсує цей трамвай?

 • Альона 25.05.2011

  Хочу туди! Обов"язково поїду туди цього літа. Не підскажете в який час там найкраще?

 • Igor 02.03.2011

  Просто чудовий відпочинок, дуже цікаво. Єдине що хотілось щоб поїздка тривала довше ніж 5 чи 10 км, чув що раз на місяць вони їдуть далеко в гори на 50 км. Хто знає чи це правда? І скільки це коштує?