Тури і подорожі > Пішохідний тур > Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай-1521122123

Карпатський трамвай – це унікальний туристичний маршрут вузькоколійкою в Карпатах. Ця колія, вдвічі вужча за стандартну, прокладена 110 років тому. Тепер тут возять ліс і туристів. Така прогулянка в гори приваблива в будь-яку пору року.

Вигодська вузькоколійна залізниця (Карпатський трамвай) — мережа гірських вузькоколійних залізниць в Українських Карпатах в Долинському районі Івано-Франківської області поблизу смт.Вигода. Побудована в ХІХ ст. для вивозу деревини з гір. Сьогодні діє як за призначенням, так і як туристичний маршрут. 

Історична довідка:

Відкрита в 1860-х роках вузькоколійна залізнична гілка поєднала Бойківщину з лесоперерерабативающей метрополією Австро-Угорщини. Мережа вузькоколійок стала незамінною у заготівлі, переробці та збуті деревини. Вона розширялися по мальовничих Горганами, стаючи свідком величі Австро-Угорської імперії, перипетій війни і партизанських подій, вбираючи в себе колорит місцевого народного життя та піт тяжкої праці лісоруба. Досягнувши найбільшої протяжності і розквіту в радянські часи, до кінця минулого століття вона почала поступово занепадати, прітерпевая і від природи, і від людини. На єдиній оновленої повністю Мізунській гілці, колись лише промислової вузькоколійної залізниці, в даний час створено цікавий екскурсійний маршрут.
Опис маршруту:
Карпатський трамвай проходить по єдиному в Україні екскурсійним маршрутом по вузькоколійній залізниці, прокладеної вздовж річки Мізунки у мальовничому Карпатському передгір'ї. Ширина вузької колії - 760 мм, це майже в 2 рази менше за традиційну європейську. До складу потягу входить локомотив, в якому є 12 місць для туристів, де можна спостерігати за роботою машиніста, та 2 вагони на різний смак туриста: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа для веселого відпочинку і фотополювання.
По дорозі екскурсовод розповість про історію та велич мережі вузькоколійних залізниць, їх призначення і про те, як удалося реконструювати останню на Прикарпатті залізничну гілку з вузькою колією. На маршруті передбачені зупинки біля мосту через річку Мізунка, джерела мінеральної води "Горянка", висячого болота Ширковець, станції Дубовий Кут та біля каскаду Мізунській водоспаду. Карпатський трамвай долає чотири мости (всього їх на шляху - понад тридцять). Замовивши екскурсію до станції Міндунок, можна відвідати колишнє селище лісорубів, від якого залізничні промислові гілки розходяться в гори за різними напрямками, поспостерігати за маневрами «зеленого трамваю».
На станціях Міндунок або Дубовий Кут за бажанням можна організувати пікнік.

Igor Kasyanchuk - 28 Лютий 2011
+ Додати свій відгук

Проживання в області