Караимские Кенасы

8440 Переглядів

Опис

Караимские Кенасы-1635011328Караїмські кенаси - це надзвичайно красиве місце. Не так давно Караїмські кенаси повністю відреставрували, в даний момент воно знаходиться в ідеальному для екскурсії стані.

Біля входу вас зустріне грамотний екскурсовод. Коли набереться група з десяти осіб - почнеться цікава екскурсія.
Караїмські кенаси - це своєрідний оплот культури караїмів.

Караїмські кенаси - пам'ятник архітектури, храмовий комплекс складається з Великої (соборної) і Малої кенаси, релігійної школи, добродійної їдальні, госпдвора і трьох внутрішніх двориків. Будівництво євпаторійського комплексу кенас проходило з 1803 року по 1818 рік, коли була завершена Мала кенаса (перебудована з більш давнього храму). У 1837 році храмовий комплекс був визнаний духовним центром караїмів Росії. У період Кримської війни територія комплексу піддавалася артилерійському обстрілу, про що свідчить ядро російського знаряддя, застрягле в стіні Великий кенаси. У 1900 році був споруджений портал головного входу, однак, після приходу радянської влади обидва храми були закриті (1921 рік). У 1942 році було дозволено відкриття Малої кенаси і санкціоновано зведення благодійної їдальні, але в 1959 році комплекс знову закривають. Мала кенаса була відновлена силами караїмів у 1999 році, а в 2005 році завершилося відновлення всього комплексу.
В даний час тут розташовується один з найбільш цікавих пам'яток архітектури Євпаторії. З першого дворика-коридору з повитими виноградником стінами і двома мармуровими фонтанами для обмивання перед молитвою, відвідувачі можуть потрапити в мармуровий дворик (тут розташовуються плити з віршами релігійного змісту і з іменами людей, які брали участь у відновленні кенас), в дворик очікування (вважається найбільш ошатним у всьому комплексі, оскільки прикрашений фонтаном, сонячним годинником і мармуровими дошками), до входу в жіночу частину Великої кенаси, а також в самі Велику і Малу кенаси.
Крім того, що комплекс караїмських кенас є унікальним екскурсійним об'єктом (входить в маршрут «Малий Єрусалим»), на даний момент - це єдиний у світі діючий храм караїмів.

Адреса: м. Євпаторія, вул. Караїмська, 68. 

Караимские Кенасы Карта

Коментарі