Качанівська садиба

16381 Переглядів

Опис

Качанівська садиба-1638460614На сьогоднішній день Качанівка стала популярним місцем , яке відвідують туристи. Сюди їдуть у вихідні, сім'ями, на цілий день. Фотошколи організовують сюди платні виїзди для ефектних фотосесій. Зображення палацового ансамблю використовують в рекламних буклетах.

Качанівка - одна з нечисленних поміщицьких садиб на території Україні, яка збереглася в комплексі - палац разом з парком. Маєток було засновано відомим російським полководцем, графом Петром Румянцевим-Задунайським як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора. У 1824 році у володіння садибою вступили поміщики-меценати Тарновські.
У цей період Качанівка стає своєрідним культурно-мистецьким центром. З року в рік, починаючи з травня сюди починає з'їжджатися творча еліта Петербурга та Києва. Тут бували і творили Шевченко, Гоголь, Марко Вовчок, Глінка, Врубель, Штернберг, Рєпін, Куліш, Костомаров та інші відомі люди. На згадку про високі гостях деякі кімнати замку зробили іменними.
Свого розквіту Качанівка досягла в період правління Василя Тарновського. У відомого поміщика-мецената в житті було три пристрасті: колекціонування українських старожитностей, садибний парк і жінки. І всі три вимагали солідних витрат. Не дивно, що з часом Тарновський виявляється на межі розорення з боргом у мільйон карбованців, він змушений продати улюблену садибу заможному цукрозаводчику, теж відомому колекціонеру-меценату Павлу Харитоненка.
Парадні ворота прикрашені фігурами двох левів, що спираються на щити. Раніше ці скульптури стояли перед одним з павільйонів, а в кінці 19 століття їх перенесли сюди.
Відразу за воротами видніється прекрасний двоповерховий палац, побудований в стилі класицизму, два флігелі-близнюка і безліч невеликих господарських будівель, побудованих з цегли і пофарбованих у білий колір.

Як дістатися 

• громадським транспортом:
з Києва електричкою до Ніжина. З Ніжина автобусом "Ніжин-Іваниця" (час відправлення з Ніжина 10.20, 16.20.)
з А / С Дарниця маршрутне таксі "Київ - Талалаївка" до автостанції "Парафіївка" час відправлення 12год.10хв.
Від Парафіївка в Качанівку попутку або на таксі (відстань 5 км.)

 Зручніше за все, звичайно, їхати на власному авто. 
Де зупинитися:
Простіше всього зупиниться в самій Качанівці. На території садиби працює готель по типу гуртожитки. Ціна ліжко-місця в залежності від умов коливається в межах від 40 до 70 грн. на добу. 

Качанівська садиба Карта

Коментарі

 • РОМА 29.04.2018

  клас!

 • Альончик 30.09.2013

  а яку назву має готель?

 • Таня 14.09.2013

  Да очень красиво!!!!Просто нет слов!!!Будто побивала в том веке!!

 • Фіа 10.11.2011

  тут реально кльово, велика територія, парк біля палацу, є на що подивитися