Гошівський монастир

28028 Переглядів

Опис

Гошівський монастир-1627480462Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщені. Вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.

Існують різні версії щодо виникнення обителі. У XV столітті чернече життя заснувалося в урочищі Чорний Ділок. 1570 року лицар королівського війська Кучулад побудував тут церкву і монастир, які на початку XVІІ століття спалили кримські татари. Вони також повбивали ченців.

У 1629 році власник села Гошів Євстахій Шумлянський відбудував церкву і монастир у Чорному Ділку. 
У другій половині XVІІ століття монастир перенесено на Ясну Гору. Ймовірно, переселення монахів на нове місце було зумовлене черговою пожежею. Але й тут у 1762 році вогонь пожер монастирські будівлі.

У 1771 році на Ясній Горі було відбудовано монастир, а наступного року завершено відновлення церкви. У 1842 побудовано більший храм. Він стоїть тут і донині.
Славиться обитель чудотворною іконою Божої Матері, яку 5 серпня 1737 року подарував монастирю його опікун Микола Гошівський. Розповідають, що під час урочистого її перенесення з маєтку Миколи Гошівського на Ясну Гору, сталося чудесне оздоровлення хворої на очі. Подібних свідчень є ще чимало. Траплялися випадки, коли вже не було жодної надії на життя, а після молитви до Богородиці людина ставала здоровою. Чуда часто діялися на очах багатьох вірників. Згідно записів монастирського літопису, до кінця XVІІІ століття зафіксовано 117 оздоровлень. Вони були й надалі.

Монастир увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами..

Гошівський монастир Карта

Коментарі