Гора Караул-Оба

9987 Переглядів

Опис

Гора Караул-Оба-1638252500Гора Караул-Оба (341 м) знаходиться на території ботанічного заказника «Новий Світ». Караул-Оба розміщується між селищем Новий Світ і с.Веселе. відвідати її можна з екскурсійним туром або самостійно. Якщо ви відвідуєте її вперше, то краще скористатися послугами екскурсовода, який розповість про історію та природу гори Караул-Оба.

Піднявшись на вершину Караул-Оба і озирнувшись навколо, Ви зрозумієте, чому гора так називається: з вершини видно все узбережжя від мису Меганом до гори Аю-Даг. Ви можете помилуватися цим пейзажем, сидячи в вирубаному з каменю "кріслі Голіцина". Ви побачите амфітеатр Нового Світу і три різнокольорові бухти біля її підніжжя: Синю, Блакитну і Зелену.
Під горою Караул-Оби розташовані як би квадратні приміщення, оточені прямими стінами скель. Попереду "Адамове ложе" - вузьке міжгір'я, покрите зеленим килимом плюща. За ним сходи, вирубані в скелі. Гострі високі гірські піки, круті скельні стіни з боку моря і долини материкових схилів являють собою маленький шедевр фотогенічність і є, напевно, найулюбленішим Місцевим об'єктом для художників. Піднявшись по розбитій сходах і звернувши ліворуч (на північ), продовжимо шлях по стежці, що йде уздовж берега - вона підіймається на хаос великих скель і виводить до гроту. В середні віки в ньому знаходився християнський печерний монастир, в пізніше тут була винотека Голіцина. Посеред грота в колодязі - хороша питна вода. Справа видно залишки кам'яної тераси, де Голіцин пригощав почесних гостей колекційними винами.
Гора Караул-Оба цікава і з історичної точки зору. На західному відрогу Караул-Оби над сімдесятиметрового обривом знаходяться залишки стін і жител античної фортеці, побудованої боспорським царем Асандром. Також тут знаходиться один з пам'ятників таврської культури - неукріплені притулок (стоянка) таврів.
Мис Караул-Оба також названий одним із семи геологічних чудес світу.

Гора Караул-Оба Карта

Коментарі