Гірськолижний курорт Драгобрат

16434 Переглядів

Опис

Драгобрат є найбільш високогірної гірськолижна базою українських Карпат. Розташований курорт на висоті 1300-1400 м. Альпійська зона є початком гірського масиву, вершина якого - гора Стіг (1701 м). Поруч гори Жандарм і Близниця (1883 м). Піднявшись вище, можна помилуватися і найвищою точкою українських Карпат - Говерлою (2061м).
Найголовніша перевага цього курорту перед іншими - це сніг, який лежить на схилах з листопада по травень. Сніг тут є навіть тоді, коли на інших гірськолижних курортах про нього вже давно забули. А більш ніж десять кілометрів міжнародно визнаних гірськолижних трас робить Драгобрат унікальним місцем для любителів активного відпочинку. Тут не вистачає тільки підвісної дороги, за допомогою якої можна без праці добиратися до курорту.
Власне курортна зона з житлом (турбаза «Драгобрат» та приватні котеджі) і розвагами розташована на полонині Драгобрат у підніжжя гір Стіг і Жандарм.
Гірськолижний курорт Драгобрат-1634863281При всіх перевагах є тут і свої мінуси. По-перше, це відірваність від цивілізації і пов'язана з цим складність доїзду. Дорога від найближчого с.Ясіня на Драгобрат - це не дорога, а просто напрям. Піднятися по ній у зимову пору можна тільки на транспорті підвищеної прохідності: УАЗ, ГАЗ-66. Вартість підйому - приблизно від 30 до 50 грн / людини. Власний автомобіль можна залишити практично в будь-якому дворі під наглядом господарів будинку за невелику плату.
По-друге, це погода. Іноді буквально за півгодини гори накриваються хмарою, видимість падає майже до нуля і на сильному вітрі можна майже «лежати». Можна звичайно вважати такі погодні умови і перевагою: важка дорога, отсеевающая випадкових людей, непередбачувані погодні умови, мала кількість підготовлених трас і велика кількість цілини - все це налаштовує на екстрим і море вражень.
Кількість, тип і довжина спусків
На Драгобраті цікаво буде лижникові з будь-яким рівнем кваліфікації, адже тут є траси всіх рівнів складності, починаючи від учбових і закінчуючи екстремальними трасами для професіоналів. Драгобрат - це також рай і для сноубордиста - цілина і багато снігу, а кількість трас обмежується тільки Вашими бажаннями.
Гірськолижні траси загальною протяжністю 10 км. Основна зона катання на Драгобраті розташована на схилах гори Стіг. Це дві бугельні "поми" довжиною по кілометру, і кілька коротких, з давніми гачками. У сніжні зими їх нерідко засипає снігом.
Одна «Пома» піднімає лижників лівіше центрального, не порослого деревами і досить плоского схилу, закінчуючись в 500 м від вершини Стіга. Нижче підйомника схил з ухилом всього 12-19 град. Він дуже добре підходить для навчання новачків. Інша, встановлена ​​посеред схилу «Пома», дає більше можливостей для катання на лижах і сноубордах.
Її верхня станція - на 100 м вище. Якщо піти від підйомника метрів на 100 правіше, можна потрапити на круту і досить напружену червону трасу: невеликий цирк з кутом падіння схилу близько 40 градусів. Нижче він виполажівается і тягнеться своєрідною трубою далеко вниз, навіть трохи нижче посадкових станцій обох канаток. Але повертатися назад до станції доведеться пішки.
Найдовша траса носить назву «Стіг», її довжина 1300 м, перепад висот тут - 500 м.
Любителі особливо гострих відчуттів домовляються про підйомах ратраками на сусідні вершини Жандарм і Близниця, звідки спускаються або по цілині, або по трасах справжнього «чорного» рівня.
Прокат спорядження
У прокаті можна взяти лижі, санки, сноуборди залежно від новизни лиж і від сезону. Не турбуйтеся, якщо Ви новачок і невпевнено стоїте на лижах - на Драгобраті працює сучасний навчальний лижний центр з досвідченими кваліфікованими інструкторами і лижна школа з індивідуальним і груповим навчанням.
Проживання Гірськолижний курорт Драгобрат-1634863281
Кількість нових готелів і котеджів на Драгобраті неухильно зростає. Крім готелів великою популярністю продовжує користуватися приватний сектор, який порадує відпочиваючих великим вибором котеджів, кількістю та якістю надаваних послуг.
Харчування
Внизу біля кожного підйомника є місце, де можна перекусити. Стандартний асортимент всіх цих місць достатньо малий, але, як показує практика, більшого й не потрібно. Є пампушки, бутерброди, тістечка, алкоголь, чіпси, сухарики і т.д. Більш грунтовно поїсти можна в місцевих колибах.
Як дістатися?
Найближчі великі аеропорти та залізничні вокзали - це Івано-Франківськ (120 км), Львів, Чернівці (170 км.). Насамперед, бажано, добиратися до Івано-Франківська. Звідти на рейсової маршрутці доїжджаєте до п. Ясиня і далі добираєтеся до Драгобрату. Добиратися, до речі, доведеться 18 км на машинах підвищеної прохідності ГАЗ-66 і УАЗ. Краще їздити на Драгобрат великими компаніями - дорога обійдеться дешевше, тому що вартість виїзду позашляховика від кількості пасажирів не залежить. 

Драгобрат - сама високогірна гірськолижна база України, розташована на висоті 1400м над рівнем моря, на стику хвойних лісів і зони альпійських лугів біля підніжжя гори Стіг (1707м) в районі гірського масиву Близниця (1883м).
Драгобрат - це наявність стабільного сніжного покриву з листопада по травень, чому сприяє значна висота і Підковоподібне розташування гір. Як стверджує статистика, за останні 30 років відсутність снігу зимою на гірськолижному курорті Драгобрат не спостерігалося.
Необмежені можливості катання на лижах і сноубордлах на цілинному снігу.
Унікальний рельєф схилів і необмежену кількість снігу в районі Драгобрата приваблює любителів гірськолижного екстріму.
СЕРВІС ТА ПОСЛУГИ
1. пункт прокату і камера схову
2. SKI-тури з ратраком за індивідуальним замовленням
3. ігровий зал - теніс, більярд; настільний хокей, футбол;
4. тюбінг - парк
5. сауна
6. ресторан і кафе «Курятня», «Шашлична»
7. польоти на параплані
8. SKI сервіс, магазин для гірськолижників;
9. постійно діюча траса слалому - гіганта з хронометражем для всіх бажаючих;

10. лижна школа.

Гірськолижний курорт Драгобрат Карта

Коментарі

  • Володимир 23.10.2011

    на сьогоднішній день - найкраща пропозиція Драгобрату - готель "Крокус"! Там гарно, уютно, тепло, смачно та гостинно! На "Буковель" немає чого їхати - велике місто в горах. Ніякого колориту Карпат!!!!!!!!!!!!!!