Ерміне-Баїр-Хосар (Печера Мамонтів)

9171 Переглядів

Опис

Ерміне-Баїр-Хосар (Печера Мамонтів)-1635031894ЯК ДІСТАТИСЯ

Печера знаходиться за 900 м від Мармурової печери.

Підземні галереї Баїра простягнулися на 1460 м і опускаються на глибину більше 125 м. Екс­курсійний маршрут 700 м завдовжки долається за 1,5 год. Температура повітря цілорічно три­мається на відмітці 5-8 °С.Тому перед екскур­сією варто запастися теплим одягом.

Для відвідування печера відкрита у 1994 p., тут обладнано 4 екскурсійні маршрути (трива­лістю від 30 хв до 1,5 год.). Під час дослідження Еміне-Баїр-Хосару були знайдені зали з уні­кальними натічними утвореннями та палеонто­логічними знахідками, котрі виставляються в експозиції підземного палеонтологічного музею - кістки мамонта, шерстистого носорога, бізона, печерних лева та ведмедя.

Для зручного входу в печерні зали спелео­логами на місці прадавнього русла річки, водами якої й промито печеру, був пробитий спеціальний 12-метровий горизонтальний тунель, що веде через Північну галерею, ширина якої 6-7 м, на стінах видно красиві сталагміти та коралі у вигляді «кам'яного винограду». Далі знаходиться величний 120-метровий Головний зал. Загальна висота його - 42 м. З поверхнею його сполучає при­родний колодязь, звідки сонячне проміння смарагдовим сяйвом розливається по всьому залу. Південна стіна залу вкрита різноколірною кальцитовою завісою площею 500 кв. м.

З Головного залу маршрути розходяться. Ліва галерея веде до залу Дублянського, що вражає не тільки різноманітністю і кольором натікань, але і рідкісним печерним творін­ням - дворівневим кальцитовим озером. Права галерея, минаючи ліс білосніжних колон, приводить у Тронний зал до прекрасних наті­кань «Шапка Мономаха» та «Кам'яна квітка».

З нижньої частини Головного залу почина­ється система колодязів, галерей і залів, роз­ташованих на великих глибинах. Вони складають мінералогічний заповідник - Ниж­ній Баїр. Стеля, стіни і підлога нижніх залів покриті кальцитами унікальних розмірів. Ці зали важкодоступні, для екскурсій не облад­нані і не відвідуються.

Південна стіна Головного залу вкрита різно­кольоровими кальцитами. Зручні сходи виво­дять до Озерного залу, стіни якого, прикрашені коралітовими квітами, потопають в смарагдо­вих водах 6-метрового глибокого озера, вода його така прозора, що видно дно.

Від озера, повз колони, маршрут веде до Залу Ідолів, де варто побачити більше сотні різних сталагмітів. В центрі - велетенські фігури, що нагадують статуї кам'яних богів. Найбільший із Ідолів сягає 10 метрів. По стінах розтікаються 20-метрові каскади натікань оранжевого та кремового кольору, прикрашені величними білосніжними сталактитами. Нещо­давно офіційно відкрито для туристів два нових зали - «Течкемет» и «Скарбниця», які раніше були закриті через їх важкопрохідність.


Ерміне-Баїр-Хосар (Печера Мамонтів) Карта

Коментарі