Долина нарцисів

21461 Переглядів

Опис

Долина нарцисів-1642784443На перетині двох річок Тиси та Ріки розташоване місто Хуст. Його грізний замок-страж овіяний легендами. Ви опинитеся в старовину, відвідавши літню резиденцію графа Шерборн, замок «Паланок» (перша згадка про який датується ХІ ст.). З висоти Замкової гори видно біле поле квітів це єдине місце в Європі, де ростуть дикорослі білі нарциси.

Долина нарцисів - унікальне творіння природи. Єдине місце в світі, де нарцис (гірська квітка) росте у долині всього 200 м над рівнем моря. Ви побачите казкову долину, кілька гектарів якої укриті білими квітами-сніжинками - гордими нарцисами.
Долина нарцисів є природним біосферним заповідником. Період цвітіння нарцисів кожного року припадає на різний час травня.
Поява Долини нарцисів пов'язана ще з льодовиковим періодом на Землі. Тоді, після сходження криги, з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. З часом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з'явилися дубові ліси. Долина нарцисів-1642784443

Нарцис вузьколистий Латинська назва narcissus angustifolius. Південно-європейський високогірний вид. Багаторічна трав'яниста рослина висотою 20-40 сантиметрів. Пелюстки жовтувато-білі, гофрований обідок з червоним краєм. Розмножується насінням і цибулинами. 
Цвіте в травні-червні, плодоносить у червні. Поширений на висотах 1000-2000 метрів над рівнем моря: в Альпах, на Балканах, у Південних Карпатах, Середземно Морія. В Українських Карпатах - на Свидовецьким і Мармароському масивах.
Долина нарцисів - єдине місце у світі, де нарциси ростуть у природі на висоті 180 метрів над рівнем моря. Нарцис вузьколистий - рідкісний вид, охороняється, його занесено до Червоної книги України в 1980 році. Взагалі, нарцисів існує приблизно 60 видів, 12 тисяч декоративних сортів. Всі види отруйні.
Загалом у Долині нарцисів туристи можуть ознайомитися не тільки з одним видом, тут представлено 498 видів різних рослин, у тому числі 15 видів квітів, які занесені до Червоної Книги, 16 видів орхідей, 104 види птахів, 24 види метеликів. 

Долина нарцисів Карта

Коментарі

 • АЛЛА 20.03.2012

  Вражає. Це диво дивне природи. І це є в Україні!!!

 • Танюша 06.10.2011

  І я погоджуюсь, що це дуже красиве місце, просто потрібно вибрати правильний час відвідання, щоб нарциси вже розквітли. А охоронці - це добре, знаючи наш народ, то без них всі квіти або повиривали б, або витоптали. Всім раджу відвідати

 • Гість 08.05.2011

  Отстой ця ДОЛИНА НАРЦИСІВ!!!!!!!!!!!!!!!!!КВІТІВ НЕМА.Є ОДНІ ОХОРОНЦІ,ЯКІ ГАНЯЮТЬ ЛЮДЕЙ.

 • Аліна 08.05.2011

  чарівне місце! вже 2 рази була тут і хочеться ще і ще