Дайвінг в Центральній Україні

9603 Переглядів

Опис

Кременчуцьке водосховище - найбільше за площею (2250кв.км) штучне водоймище України. Чаша водосховища розташована на території Черкаської, Кіровоградської га Полтавської областей. її довжина складає 149 км, максимальна ширина сягає 28 км, а середня глибина -6м (максимальна глибина і постерігається в нижній частині водосховища і сягає 20 м). Ближче до дамби з боку кіровоградського берега є затонула на 12 м баржа. Дно переважно піщане.

Дніпродзержинське водосховище знахо­диться на території Кіровоградської, Полтав­ської та Дніпропетровської областей. Площа дзеркала складає 567 кв.км, загальна довжина - 149 км, максимальна ширина - 8 км, середня глибина - 4,3 м (максимальна -більше 16 м).

Усі перераховані водосховища розташовані в рівнинній частині течії Дніпра. Тому в них переважають ділянки зі слабкою течією. Але при цьому слід пам'ятати про небезпеку ізкого збільшення швидкості течії внаслідок роботи ГЕС, особливо поблизу гребель. максимальні глибини зазвичай знаходяться в межах старого русла, ближче до дамби. Для дайвера цікавими можуть бути ділянки з виходами гранітів, а також затонулі судна і залишки затоплених сіл, відомості про які можна отримати з лоцій і старих карт місцевості, що потрапила під затоплення.

Дайвінг в Центральній Україні Карта

Коментарі

  • Ваня 12.12.2011

    Ниряв на Кременчуцькому, нормально, баржу бачив))