Дайвінг на Київщині

9156 Переглядів

Опис

Дайвінг на Київщині-1614418129Київське водосховище розташоване вище гирла Десни. Дзеркало водосховища площею 922 кв.км простягнулося на територію Київ­ської, Чернігівської областей України та Респу­бліки Білорусь. Довжина водосховища складає 100 км, максимальна ширина -12 км, середня глибина -4м (максимальна -до 14,5м).

Канівське водосховище. Площа дзеркала водосховища, розташованого на території Київської та Черкаської областей, складає 675кв.км, його довжина - 123км, макси­мальна ширина сягає 8 км, а середня глибина -3,9 м (максимальна - до 21м). У районі Ржищева і Переяслава-Хмельницького є зато­плені церкви.

Окрім водосховищ, тільки в Києві налічу­ється декілька сотень озер плюс Дніпро з вели­кою кількістю заток. Саме затоки станоитмі, найбільший інтерес для дайвера, оскільки в них немає потужної течії, як на основному руслі, і видимість дещо краща. Однією з попу лярних заток є Десенка - старорічище Десни, що перетворилася зараз на затоку Дніпрі. Проте видимість у затоках, як і на руслі, поліп шується тільки пізньої осені та взимку.

Київські дайв-клуби для домашніх тренувальних виїздів на відкриту воду в теплу пору року надають перевагу озерам із більш про ю рою водою. Одним із таких озер є затоплений глиняний кар'єр у с.Горенка під Гостомелем.

Дно глинисте, максимальна глибина - 14м. Середня глибина кар'єру - 10-12 м. Берегова зона піщана, до глибини 5-6м дно також піщане, з невеликою кількістю рослинності. Оскільки озеро джерельного походження, нижче 7-8 м стоїть термоклин із перепадом температур до 6-7°С. З риби - багато окуня та плітки, є короп і щука.

У межах міста, на виїзді у вишгородському напрямку, знаходиться озеро Редькіно, яке відоме в народі як «Міністерка». Вода чиста. Восени і навесні видимість складає 3-4 м на глибині від 4 до 7, взимку - до 10 м на глибині 8-9 м. Після затяжних дощів озеро стає зовсім непридатним для дайвінгу через погіршення видимості. Середня глибина озера - 8-9 м, але зустрічаються ями до 14 м, дуже закорчо-вані, з товстим шаром мулу. В озері є раки, а це означає, що вода в ньому чиста. З риб - сазан, карась, лящ, окунь, щука, лин, плітка.

Дайвінг на Київщині Карта

Коментарі