Чорний Черемош

12536 Переглядів

Опис

Чорний Черемош-1642719789Чорний Черемош протікає південною частиною Українських Карпат, територією Карпатського біосферного заповідника, Карпатського НПП та новоствореного Верховинського НПП, що говорить про заповідність та унікальність цих місць. Здавна Черемошем сплавляли дараби з лісом, що потім вивозився у різні країни Європи, а зараз добре відома річка, на якій щороку проходять чемпіонати України з водного туризму на каяках, байдарках, катамаранах та рафтах. Особливістю Чорного Черемоша є те, що він живиться талими водами Чивчинського та най­вищого Чорногірського хребтів Українських Карпат, а це дозволяє насолоджуватися актив­ним відпочинком з квітня по червень та восени.

Зручним є і під'їзд до води, адже ґрунтова дорога постійно йде паралельно Черемошу, що дозволяє легко під'їжджати до потрібного місця для складання/розкладання суден чи ефектного фотографування процесу прохо­дження порогів. Сплави річкою можливі на 200-кілометровій ділянці із с.Зелене до м.Чернівці, проте найпопулярніша ділянка розміщена у Верховинському районі Івано-Франківської області між с Зелене та смт. Верховина. Тут для «лоскотання нервів» та підвищення адреналіну, уздовж 25 кілометрів, природа створила декілька складних і відомих порогів II та III категорій складності - Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок та Гук. Проходження цієї ділянки вимагає зна­чної уваги та вправності, адже тут змагаються лише професіонали-водники України.Чорний Черемош-1642719789

Унікальною є природа Черемоша, вздовж русла якого виходять на поверхню красиві піс­ковики та аргіліти, що омиваються черемоськими водами. На схилас зростають первоцвіт весняний, плаун булавовидний, арніка гірська, любка дволиста, баранець звичайний га інші види, які занесені до Червоної книги України. Більш пізнавальною буде подорож, поєд­нана з підняттям на вершини Чорногірського хребта - Піп Іван, Бребенескул, Смотрич до озер Марічеика, Бребенескул та Несамовите чи г. Скупова, що знаходиться у Гринявських горах на правому березі Чорного Черемошу, а також відвідування столиці Гуцульщини -Верховини і с Криворівня, де так любили від­почивати Іван Франко, Леся Українка, Дмитро Гнатюк, Михайло Грушевський та творила свої прекрасні роботи Параска Плитка-Горицвіт.

Чорний Черемош Карта

Коментарі