Аккерманська фортеця

17582 Переглядів

Опис

Аккерманська фортеця -1643034863Відомою архітектурною пам'яткою та окрасою Білгород Дністровська є чудова Аккерманська фортеця, яка протягом багатьох століть захищала жителів надійними стінами, вкриваючи від нападів і обстрілів.
Сьогодні фортеця у Білгород Дністровському являє собою осередок культури й історії, що приваблює людей з різних куточків світу, які приїжджають сюди заради того, щоб походити по древнім стежках і побачити на власні очі старовинні знаряддя як Аккерманська фортеця. Масштабність і велич склепінь аккерманської фортеці справлять незабутнє враження навіть на закоренілих скептиків, не кажучи вже про справжні цінителів давнини, для яких відвідування форпосту і Аккерманська фортеця - шанс доторкнутися до чогось таємничого і загадкового.
Відвідавши Бєлгород, ви зможете побачити 26 збережених веж аккерманської фортеці, які оточують внутрішню цитадель, де власне і розташовані основні знаряддя і всілякі пам'ятки. У зв'язку з тим, що Аккерманська фортеця входить до складу місцевого краєзнавчого комплексу, всі старовинні речі ретельно досліджуються і зберігаються в цілісності.

Фортеця була заснована на залишках античного міста Тіри. Необхідність її будівництва була пов'ана за необхідністю захисту міста від ворогів. Побудована на високому скелястому березі Дністровського лиману з місцевого каменю-вапняку. Вона являє собою неправильний багатокутник площею трохи більше 9 га. Протяжність оборонних стін близько 2,5 км, висота стін і башт від 5 до15 м, товщина від 1,5 до 5 м. Фортеця з трьох сторін оточена ровом, який заповнюється водою, ширина його до 14 м, первісна глибина - 22 м. З півночі вона омивається водами Дністровського лиману. Внутрішніми оборонними стінами фортеця розділена на 4 двори.
Цивільний двір - призначався для захисту місцевого населення під час облоги. На території двору збереглися залишки турецької мечеті - мінарет, і відкритий фундамент християнського храму XII - XIII ст.
Гарнізонний двір - тут розташовувалися казарми, стайні і склади для боєприпасів.

Господарський двір - майже повністю зруйнований.

Цитадель (фортеця у фортеці) - найстародавніша частина фортеці, споруда кінця XIII ст. Тут ховалися чиновники, знаходилися військові штаби, жив комендант.

Стіни Акерманської фортеці були укріплені 34 баштами, багато з яких не збереглися. Кожна з башт мала своє призначення.
Довгий час Аккерманська фортеця займала важливе жначення в плані захісту міста від ворогів. Після складної та довго облоги в 1484 р. фортеця здалась ворогові і на довгі 328 років було встановлено турецьке панування, місто отримало нову назву Аккерман (Білий камінь) і увійшов до складу турецьких земель. Тільки в 1812 р., коли між Росією і Туреччиною було підписано Бухарестський мирний договір, за умовами якого територія півдня Бессарабії була приєднана до Росії фортецю оголосили історико-архітектурним пам'ятником В різний час місто і фортецю відвідували визначні люди. Не зважаючи на численні перебудови та зміни, фортеця продовжує радувати відвідувачів своєю величністю та красою.

Місце знаходження
Україна, Одеська обл., М. Білгород-Дністровський 

Як дістатися
Громадським транспортом:
Найзручніший спосіб - їхати з Одеси на маршрутці. Вони відправляються від залізничного вокзалу (праворуч від будівлі вокзалу, якщо дивитися від центрального входу) у міру заповнення. Відстань у 80 км. від Одеси до Білгород-Дністровського маршрутка долає в середньому близько 1,5 години.
Також з Одеси можна доїхати на електричці Одеса - Білгород-Дністровський, з ж / д вокзалу. Час на дорогу - близько двох годин.
Фортеця знаходитися в 25 хвилинах ходьби від автовокзалу.
Власним транспортом:
Від Одеси - 80 км. по трасі Одеса - Білгород-Дністровський

Аккерманська фортеця Карта

Коментарі