Про Велоподорож

Гірський велосипедний туризм користується значною популярністю серед прихильників активного відпочинку. Велоподорожі в горах — чудовий спосіб покращити фізичну форму і поправити здоров'я, а ще це унікальна можливість подихати чистим гірським повітрям і насолодитися красою казкових пейзажів. Пересування на велосипеді дозволяє швидше (порівняно з пішохідним туризмом) долати відстані, а отже, за порівняно короткий проміжок часу мандрівник зможе помилуватися і живо­писними ландшафтами, і дивовижною природою, і уні­кальними пам'ятками. А якщо говорити про Карпатський край - то й ознайомитися з неповторним колоритом і самобутньою культурою української глибинки.

Велотуристам, які планують подорож Карпатським регіоном, слід пам'ятати, що більша частина маршрутів проходить через гірські райони, де часто зустрічаються важкопрохідні ділянки ґрунтових, польових і лісових доріг та стежин, круті й затяжні підйоми і спуски, пере­вали, броди та інші перешкоди. Тому кожен, хто вирушає в таку подорож, повинен мати гарну фізичну підготовку, досконало володіти технікою їзди на гірському вело­сипеді, в тому числі і з вантажем, мати знання і досвід з орієнтування на місцевості та навички подолання при­родних перешкод.

Важливою умовою безпеки велопоходу є суворе дотримання правил дорож­нього руху. Щоб звести до мінімумувірогідність нещасного випадку, потрібно знижувати швидкість руху на спусках, особливо при поганому дорожньому покритті, а також на мокрих шосе або ґрунтових дорогах із калюжами, оскільки вода може закривати глибокі вибоїни та ями. Не можна рухатися по дорогах у вечірній час.

Гірський велотуризм, як і інші екстремальні види спорту та відпочинку, перед­бачає використання відповідних засобів захисту. Оскільки найнебезпечнішими (і, на жаль, досить поширеними) травмами велосипедистів є різні пошкодження голови (при падінні), найважливішим засобом захисту вважається велосипедний шолом. Спеціальні окуляри та рукавички, з одного боку, підвищують комфорт­ність їзди на велосипеді, а з іншого — є додатковими засобами захисту (рука­вички захищають кисті рук велосипедиста від забоїв і ран при падінні, а окуляри захищають очі від потрапляння пилу і дрібних камінчиків з-під коліс).

Рівень безпеки велоподорожей також залежить від технічного стану велоси­педа, тому технічний огляд свого транспортного засобу необхідно здійснювати щодня і усі несправності відразу ж усувати.